w ,

Francuska policja nakazuje zdejmowanie burkini na plażach!

Już w 15 francuskich miastach lokalne władze zakazały noszenia na swoich plażach i basenach burkini, powołując się na obawy opinii publicznej w związku z ostatnimi atakami terrorystycznymi w kraju.

Wczoraj dziennikarze francuskiej agencji prasowej AFP zaobserwowali przypadek, gdy policjanci patrolujący plaże w Nicei udzielili upomnienia noszącej taki strój kobiecie, zarzucając jej „brak poszanowania dobrych obyczajów i sekularyzmu Republiki Francuskiej”. Kobieta została wezwana do natychmiastowego zdjęcia z siebie stroju, a funkcjonariusze przypilnowali by polecenie niezwłocznie wykonała. Jeden z nich wydawał się robić notatki lub wypisywać mandat.

Prasa podaje też inny przypadek – matki z dzieckiem, która wczoraj została ukarana na plaży w pobliżu Cannes za noszenie tuniki i chusty na głowie. Według świadków, przyglądający się plażowicze bili policji brawo i krzyczeli do kobiety: -Do domu!

ZOBACZ CO NIEMIECKI MINISTER UWAŻA W KWESTII ZAKAZU NOSZENIA BUREK: Niemiecki polityk: chcecie zakazać noszenia burek? Zakażcie noszenia stroju Świętego Mikołaja!

Za: dzienniknarodowy.pl

2 komentarze

Dodaj odpowiedź

2 pingi oraz trackbacki

  1. Pingback:

  2. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Sergiusz Papiński – Bóg, Honor i Ojczyzna!

Zainteresowanie polskich władz pomogło. Odebrana przez Jugendamt dziewczynka wraca do najbliższych!