w ,

Gazeta Wyborcza hejtuje Włochów, naród najbardziej doświadczony koronawirusem! Michnik niszczy nam relacje międzynarodowe!

„Włosi to naród osłów. Nie bądźmy jak Włosi” – tak zatytułowany newsletter wysłała „Gazeta Wyborcza” do włoskiej ambasady w Warszawie. Spotkało się to z krytyką ze strony ambasadora Włoch w Polsce. Wtorkowy newsletter przygotowała Żaneta Gotowalska. „Wysłaliśmy już przeprosiny do odbiorców newslettera. Nie było moim celem obrazić kogokolwiek. Tytuł i tekst to całość, w tekście odnoszę się do cytatu z lekarza” – tłumaczy się Gotowalska. „No tak obrzucić gównem a potem przeprosić? No tak to tylko GW potrafi. Mam nadzieję że niedługi Was żywot.” – pisze jeden z Internautów w kierunku „Gazety Wyborczej”.

„To okropne przeczytać taką potworność, podczas gdy umierają tysiące Włochów a nasi lekarze walczą bohatersko, ryzykując przy tym własne życie. Wstydźcie się za tę obrazę wymierzoną w naród włoski” napisał na Facebooku (po polsku i włosku) Aldo Amati, włoski Ambasador w Polsce.

Che disgrazia leggere una mostruosità come questa mentre migliaia di italiani muoiono e i nostri medici lottano…

Opublikowany przez Ambasciata d'Italia a Varsavia / Ambasada Włoch w Warszawie Wtorek, 31 marca 2020

„Co za wstyd. Brak mi słów” – skomentował pisarz Tomasz Łysiak; zwrócił on też uwagę na oświadczenie ambasadora. „Użyto w nim ostrych i zdecydowanych słów, których w języku włoskim używa się w sytuacjach szczególnych” – napisał na Twitterze.

https://twitter.com/TomaszLysiak/status/1245078041627373568?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1245078041627373568&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.tvp.info%2F47364195%2Fwlosi-to-narod-oslow-obrazliwy-biuletyn-gazety-wyborczej

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

„Dla polityków PO to hejt jest sposobem na wygraną; dzisiaj okazuje się, że hejt i kłamstwa”

Norbetanki nie mają z czego żyć, gorąco proszą o pomoc!