„Gazeta Wyborcza” zrobiła wywiad z… nieżyjącym ks. Tischnerem. Pytania o Smoleńsk i polski patriotyzm - PrawicowyInternet.pl
czwartek, 2 lipca, 2020

„Gazeta Wyborcza” zrobiła wywiad z… nieżyjącym ks. Tischnerem. Pytania o Smoleńsk i polski patriotyzm

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Szczytów absurdu sięgnęło dziennikarstwo „Gazety Wyborczej”. Dziennik opublikował bowiem wywiad z… ks. Józefem Tischnerem, który nie żyje od 16 lat (sic!).

Do wywiadu wybrano cytaty z autentycznych tekstów ks. Tischnera. Problem jednak w tym, że wpasowano je we współczesny nam, polityczny kontekst np. konflikt wokół katastrofy smoleńskiej. I tak pada pytanie o „religię smoleńską” oraz o to, czy w przypadku tej „religii” nie sprawdza się hasło Marksa, że „religia to opium dla ludu”, służące uciskaniu mas.

„Naprawdę z religii robią sobie opium sami przegrani – przede wszystkim ci, którzy przegrali z własnej winy, a teraz marzą o odwecie. Religia staje się „oddechem” ich rozgorączkowanej wyobraźni. Wszystko, czym są, ugina się pod presją wyobraźni. Wyobraźnia przenika najpierw ich postrzeganie świata. Moc wyobraźni sprawia, że krzak jałowca przemienia się w wilka, cień skały nocą staje się groźnym niedźwiedziem, szelest liścia na ścieżce – sykiem jadowitego węża” – miał rzekomo odpowiedział ks. Tischner.

„GW” dość uparcie odpytywała ks. Tischnera z tego, co obecnie w opinii dziennikarzy dziennika dzieje się wokół katastrofy smoleńskiej. Dziennikarze zapytali, czy „religia smoleńska” to jeszcze jedna odsłona polskiego mesjanizmu, na co ks. Tischner miał odpowiedzieć: „cokolwiek by się rzekło, chodziło o władzę. Schorowana wyobraźnia chce władzy po to, by zadośćuczynić swym najtajniejszym bólom”.

Nieżyjący ks. Tischner „odniósł się” też na łamach „Gazety Wyborczej” do polskiego patriotyzmu, podejmując próbę jego oceny. „Oto okazuje się, że ‘naród’ jest skarbnicą nieprzemijających wartości, które ujawnią się, byleby mu ‘obcy’ nie przeszkadzali. Wśród tych wartości pojawiają się również wartości etniczne, takie jak ‘krew’, którą ‘ojcowie przelewali’, a także ‘przekazywali dzieciom’” – czytamy.

Za: pch24.pl, źródło: wpolityce.pl

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
134,770FaniLubię
18,041ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

[WYWIAD] Ksiądz, który ratuje życia!

2
Wywiad nagrany 13 kwietnia 2019 roku, przed szczecińskim Marszem dla Życia. 💬 Wywiad z ks. Tomaszem Kancelarczykiem, prowadzącym Fundację Małych Stópek pomagającą kobietom w trudnej...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy