foto: PlatformaRP (Flickr.com / CC by SA 2.0) | BriYYZ (Flickr.com / CC by SA 2.0)
w ,

Gdzie trafiłyby dzisiejsze zyski LOT-u, gdyby Tusk dopiął swego i sprywatyzował naszego narodowego przewoźnika?

Zgodnie ze wstępnymi wynikami z usług LOT-u w 2017 roku skorzystało ok. 7 mln pasażerów. Przełożyło się to na rekordowe zyski naszego narodowego przewoźnika lotniczego. Z tytułu działalności podstawowej PLL LOT osiągnął 280 mln zł zysku na czysto (wzrost o 52 proc. r/r). Powstaje pytanie – komu LOT nabijałby zyski, gdyby ekipa PO zrealizowała słowa Tuska z 2013 roku o „jedynej alternatywie dla LOT w postaci prywatyzacji”? Na marginesie warto zauważyć, że ekspansja LOT po 2015 roku niemal zbiegła się w czasie z upadkiem niemieckich linii Air Berlin.

W 2013 roku Donald Tusk nie miał nadziei dla Polskich Linii Lotniczych LOT. Na konferencji prasowej w/s przyszłości LOT-u ówczesny premier powiedział rzecz następującą: „Jestem po długiej rozmowie z ministrem skarbu i z prezesem PLL LOT. Nie ulega wątpliwości, że jeśli nie chcemy dalej wrzucać do tej studni bez dna publicznych środków, to jedyną realną alternatywą dla scenariusza ciągle powtarzających się kłopotów jest prywatyzacja”.

https://prawicowyinternet.pl/ekipa-po-nie-miala-kasy-na-polskie-nagrania-woleli-wydac-8-mln-na-teledysk-z-tuskiem-oddali-prawa-o-40-tys-polskich-historycznych-utworow/

Na początku kwietnia 2013 r. Rada Ministrów przyjęła nawet specjalny projekt ustawy umożliwiającej sprzedaż większościowego pakietu akcji PLL LOT. Ta zmiana prawa otwierała drogę do prywatyzacji naszego narodowego przewoźnika. Mówiono, że nabywcą mogłyby być tureckie linie lotnicze Turkish Airlines.

Na szczęście dla LOT-u nic takiego się nie stało. Spółka zaczęła bowiem przynosić zyski. Skumulowany wynik finansowy LOT-u z działalności podstawowej (czyli przewozu pasażerów) za lata 2014-2017 to 519,4 mln zł.

Warto zauważyć, że od początku 2016 roku LOT otworzył ponad 40 nowych połączeń. Zwiększył liczbę pasażerów z 4,3 mln (2015) do prawie 7 mln obsłużonych w 2017 roku. Linia zwiększyła też flotę o ponad 20 nowych samolotów.

Lis, Michnik, Tusk mają na rękach krew samobójcy. Gloryfikowanie samobójcy jest skrajnie NIEMORALNE!

Co ciekawe – ekspansja LOT niemal zbiegła się w czasie z marginalizacją i ostatecznym upadkiem niemieckich linii Air Berlin, które zakończyły operacje lotnicze z dniem 28 października 2017 r.

Za: niewygodne.info.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Czy Austria wzmocni Grupę Wyszehradzką? Eksperci: Wiedeń będzie bronić narodowej wizji swojego kraju

OCENZUROWANI przez YouTube: eMisjaTV, Kelthuz, Sumienie Narodu, Idź pod Prąd, Monitor Polski!