w

George Soros „kupił” zwiększenie krytycyzmu amerykańskich biskupów wobec Republikanów?

Kolejny przeciek dotyczący działalności miliardera George Sorosa dotyczy jego prób uzyskania wpływu na Kościół katolicki w Stanach Zjednoczonych i społeczno-polityczne wypowiedzi duchownych. Sposobnością do tego okazać się miała wizyta papieża Franciszka w tym kraju we wrześniu ubiegłego roku. Przedstawiciele Fundacji wyrazili zadowolenie z rezultatów projektu. Wśród nich wymienili zwiększenie krytycyzmu biskupów wobec Republikanów, a także ograniczenie anty-homoseksualnej retoryki.

Na omawiany projekt należąca do Sorosa fundacja Fundacja Otwartego Społeczeństwa (Open Society Foundation) przekazała 650 tysięcy dolarów. Odbiorcami grantów zostały dwie kato-lewicowe organizacje: PICO i Faith in Public Life. Zgodnie z raportem sporządzonym przez fundację Sorosa, Open Society Foundation miało wspierać działania PICO służące skłonieniu wysoko postawionych duchownych, w tym samego papieża, do walki o „ekonomiczną i rasową sprawiedliwość”. Posłużyć miał do tego kardynał Oscar Rodriguez Maradiaga. Ten doradca papieża w 2013 r. pozytywnie wyraził się o działalności PICO.

Projekt wiązał się także z trwającą w USA kampanią prezydencką. Służył prawdopodobnie zwiększeniu poparcia dla Demokratów wśród katolickiego duchowieństwa i wiernych. Poparcie Sorosa dla Hilary Clinton nie stanowi tajemnicy. Węgiersko-żydowski miliarder jest jej czołowym darczyńcą.

Jak twierdzi John-Henry Westen na Life Site News, wysiłki Open Society Foundation dotyczyły także przekierowania aktywności obrońców rodziny. Chodziło o zajęcie ich sprawami sprawiedliwości społecznej kosztem walki z rewolucją obyczajową. Członkowie fundacji Sorosa gratulowali sobie również sukcesów w zwalczaniu anty-homoseksualnej retoryki w mediach.

Do publicznej wiadomości przedostał się także raport podsumowujący realizację projektu. Fundacja Sorosa wyrażała zadowolenie z pracy swoich grantobiorców. Za sukces uznała nasilenie wypowiedzi niektórych amerykańskich biskupów uznane za pośrednią krytykę Republikanów i Donalda Trumpa.

W połowie sierpnia 2016 r. hakerzy z DC Leaks opublikowali dokumenty należące w ich przekonaniu do Open Society Foundation. Tym samym ujawniono informacje o projektach służących promocji homoseksualizmu, imigracji i szeroko pojętego lewicowego-liberalizmu. Ujawniono między innymi sorosową listę „zaufanych” europarlamentarzystów. Z kolei w lipcu 2016 r. Federalna Komisja Wyborcza w Stanach Zjednoczonych ujawniła, że miliarder przeznaczył na rzecz Partii Demokratycznej 25 mln dolarów.

 Za: pch24.pl, źródła: lifesitenews.com

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Profity z bycia twarzą Targowicy? Nagle stać się na bilety za 800 PLN na mecz!

„W kraju przeciwnika wszelkimi siłami wprowadzaj zamieszanie i dyskredytuj wszystko, co dobre” – czyli metody Sun Tzu stosowane dzisiaj w Polsce