George Soros "kupił" zwiększenie krytycyzmu amerykańskich biskupów wobec Republikanów? - PrawicowyInternet.pl
poniedziałek, 25 maja, 2020

George Soros “kupił” zwiększenie krytycyzmu amerykańskich biskupów wobec Republikanów?

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Kolejny przeciek dotyczący działalności miliardera George Sorosa dotyczy jego prób uzyskania wpływu na Kościół katolicki w Stanach Zjednoczonych i społeczno-polityczne wypowiedzi duchownych. Sposobnością do tego okazać się miała wizyta papieża Franciszka w tym kraju we wrześniu ubiegłego roku. Przedstawiciele Fundacji wyrazili zadowolenie z rezultatów projektu. Wśród nich wymienili zwiększenie krytycyzmu biskupów wobec Republikanów, a także ograniczenie anty-homoseksualnej retoryki.

Na omawiany projekt należąca do Sorosa fundacja Fundacja Otwartego Społeczeństwa (Open Society Foundation) przekazała 650 tysięcy dolarów. Odbiorcami grantów zostały dwie kato-lewicowe organizacje: PICO i Faith in Public Life. Zgodnie z raportem sporządzonym przez fundację Sorosa, Open Society Foundation miało wspierać działania PICO służące skłonieniu wysoko postawionych duchownych, w tym samego papieża, do walki o “ekonomiczną i rasową sprawiedliwość”. Posłużyć miał do tego kardynał Oscar Rodriguez Maradiaga. Ten doradca papieża w 2013 r. pozytywnie wyraził się o działalności PICO.

Projekt wiązał się także z trwającą w USA kampanią prezydencką. Służył prawdopodobnie zwiększeniu poparcia dla Demokratów wśród katolickiego duchowieństwa i wiernych. Poparcie Sorosa dla Hilary Clinton nie stanowi tajemnicy. Węgiersko-żydowski miliarder jest jej czołowym darczyńcą.

Jak twierdzi John-Henry Westen na Life Site News, wysiłki Open Society Foundation dotyczyły także przekierowania aktywności obrońców rodziny. Chodziło o zajęcie ich sprawami sprawiedliwości społecznej kosztem walki z rewolucją obyczajową. Członkowie fundacji Sorosa gratulowali sobie również sukcesów w zwalczaniu anty-homoseksualnej retoryki w mediach.

Do publicznej wiadomości przedostał się także raport podsumowujący realizację projektu. Fundacja Sorosa wyrażała zadowolenie z pracy swoich grantobiorców. Za sukces uznała nasilenie wypowiedzi niektórych amerykańskich biskupów uznane za pośrednią krytykę Republikanów i Donalda Trumpa.

W połowie sierpnia 2016 r. hakerzy z DC Leaks opublikowali dokumenty należące w ich przekonaniu do Open Society Foundation. Tym samym ujawniono informacje o projektach służących promocji homoseksualizmu, imigracji i szeroko pojętego lewicowego-liberalizmu. Ujawniono między innymi sorosową listę „zaufanych” europarlamentarzystów. Z kolei w lipcu 2016 r. Federalna Komisja Wyborcza w Stanach Zjednoczonych ujawniła, że miliarder przeznaczył na rzecz Partii Demokratycznej 25 mln dolarów.

 Za: pch24.pl, źródła: lifesitenews.com

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,253FaniLubię
17,838ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Spurek w jednym chórze z Niemcami i Rosją: “Przekop Mierzei to...

0
"Przekop Mierzei to inwestycja całkowicie zbędna, kosztowna i przede wszystkim szkodliwa dla środowiska. Dlatego wspieram petycję aktywistów/tek, który żądają zaprzestania prac na tym terenie"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy