George Soros kupuje akcje Agory! Wszystko zostaje w lewackiej rodzinie!

0
9287

Media Development Investment Fund (MDIF) po raz pierwszy zainwestował w Polsce. I to od razu zainwestował znacząco, kupując 11,22 proc. akcji Agory. Oznacza to, że właścicielem sporej części akcji wydawcy „Gazety Wyborczej” znalazło się w rękach Georga Sorosa, żydowskiego miliardera marzącego o wprowadzeniu nowego porządku świata na całym globie.  

Fundusz kupił akcje Agory od jej inwestorów finansowych, z którymi negocjował warunki od połowy maja. Szczegóły transakcji są nieznane – nie wiadomo, po jakiej konkretnie cenie nabyto akcje, ani kto sprzedawał pakiety. Powyżej progu 5 proc. głosów w Agorze są dziś trzy fundusze: PTE PZU, Nationale-Nederlanded i Aegon. We wtorek, po ujawnieniu informacji o wejściu MDIF do spółki, kurs Agory rósł o 1,58 proc – informuje „Puls Biznesu”.

MDIF wcześniej nie inwestował w Polsce, ale w jego szeregach przewija się kilka znanych nazwisk: w latach 1997-2000 w radzie dyrektorów funduszu zasiadał na przykład Konstanty Gebert (publikujący w „GW” pod pseudonimem Dawid Warszawski).

George Soros to amerykański biznesmen pochodzenia węgiersko-żydowskiego, znany z lewicowych poglądów i głośnego krytykowania prawicowych rządów Europy Środkowo-Wschodniej, np. rządu Węgier. Podczas ostatniego Forum Ekonomicznego w Davos amerykańsko-węgierski finansista żydowskiego pochodzenia, George Soros, mocno uderzył w Prawo i Sprawiedliwość, oskarżając polski rząd o wszystko co najgorsze i zarzucając nam kopiowanie „złych wzorców węgierskich”.

ZOBACZ: Michnik odleciał! Porównał Chodakiewicza do Hitlera a Grossa do Mickiewicza!

Paweł Kukiz zwrócił uwagę na medialne doniesienia o ekonomicznym wspieraniu antyrządowych manifestacji Komitetu Obrony Demokracji przez Sorosa. Te jednak nie zostały potwierdzone – pewne jest jednak, że Soros finansuje w Polsce na przykład Fundację Batorego.

Gdyby ktokolwiek miał wątpliwości co do motywacji Georga Sorosa należy podkreślić, że sam fundusz MDIF deklaruje, że nie działa dla zysku, ale „dla idei”.

 Za: pch24.pl Źródło: „Puls Biznesu”

Komentarze:

komentarzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here