Głupota sięgnęła zenitu! Hasło tegorocznej Manify: “Aborcja w obronie życia”!

0
1247

Hasłem tegorocznej “Manify”, czyli organizowanego w Warszawie przez środowiska lewicowe marszu z okazji Dnia Kobiet, ma być “Aborcja w obronie życia”. Absurd? Niedorzeczność? Przecież w 98 proc. przypadków jedynym celem aborcji jest zniszczenie życia, a nie jego ratowanie! Czy idąc tym tropem myślenia możemy się spodziewać, że w niedalekiej przyszłości dojdzie do demonstracji pod hasłem “Pedofilia w obronie dzieci”…?

Nikomu nie można zabronić manifestować swoich poglądów publicznie. Warto jednak wiedzieć, że skuteczność dotarcia z przekazem do tzw. nieprzekonanych jest znacznie mniejsza, gdy stosuje się jako hasło przewodnie zupełnie absurdalne, a dodatkowo budzące wielkie emocje, niedorzeczne sformułowanie takie jak “Aborcja w obronie życia”. Organizatorzy Manify chyba nie koniecznie mają tego świadomość. No ale to ich problem.

Fakty są takie, że w Polsce można dokonać legalnie aborcji, gdy ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety ciężarnej, jest duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu lub gdy ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego, np. gwałtu. Powyższe wynika jasno z ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach przerywania ciąży. W 2014 legalnemu zabiegowi aborcji poddało się łącznie 1812 kobiet. 

Zdaniem organizatorów Manify co roku aż 100 tys. Polek przerywa ciążę w sposób nielegalny. Należy zatem domniemywać, że te 100 tys. ciąż nie powstała w wyniku czynu zabronionego, nie stanowiła zagrożenia dla życia lub zdrowia kobiety ciężarnej, nie było też prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu. Stąd wniosek, że w przypadku 100 tys. nielegalnych aborcji chodziło o zniszczenie życia, a nie o jego ratowanie. I właśnie dlatego hasło “Aborcja w obronie życia” jest niedorzeczne.

Ciekawie do sprawy odniósł się Tomasz Komentasz. Na swoim twitterze napisał: 

Może kiedyś odbędzie się manifa pod hasłem: “Kradzież w obronie własności”. A potem: “Pedofilia w obronie dzieci”. Oby jego słowa nie były prorocze…

Źródło: http://niewygodne.info.pl/

Komentarze:

komentarzy

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here