Głupota sięgnęła zenitu! Hasło tegorocznej Manify: "Aborcja w obronie życia"! - PrawicowyInternet.pl
niedziela, 12 lipca, 2020

Głupota sięgnęła zenitu! Hasło tegorocznej Manify: “Aborcja w obronie życia”!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Hasłem tegorocznej “Manify”, czyli organizowanego w Warszawie przez środowiska lewicowe marszu z okazji Dnia Kobiet, ma być “Aborcja w obronie życia”. Absurd? Niedorzeczność? Przecież w 98 proc. przypadków jedynym celem aborcji jest zniszczenie życia, a nie jego ratowanie! Czy idąc tym tropem myślenia możemy się spodziewać, że w niedalekiej przyszłości dojdzie do demonstracji pod hasłem “Pedofilia w obronie dzieci”…?

Nikomu nie można zabronić manifestować swoich poglądów publicznie. Warto jednak wiedzieć, że skuteczność dotarcia z przekazem do tzw. nieprzekonanych jest znacznie mniejsza, gdy stosuje się jako hasło przewodnie zupełnie absurdalne, a dodatkowo budzące wielkie emocje, niedorzeczne sformułowanie takie jak “Aborcja w obronie życia”. Organizatorzy Manify chyba nie koniecznie mają tego świadomość. No ale to ich problem.

Fakty są takie, że w Polsce można dokonać legalnie aborcji, gdy ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety ciężarnej, jest duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu lub gdy ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego, np. gwałtu. Powyższe wynika jasno z ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach przerywania ciąży. W 2014 legalnemu zabiegowi aborcji poddało się łącznie 1812 kobiet. 

Zdaniem organizatorów Manify co roku aż 100 tys. Polek przerywa ciążę w sposób nielegalny. Należy zatem domniemywać, że te 100 tys. ciąż nie powstała w wyniku czynu zabronionego, nie stanowiła zagrożenia dla życia lub zdrowia kobiety ciężarnej, nie było też prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu. Stąd wniosek, że w przypadku 100 tys. nielegalnych aborcji chodziło o zniszczenie życia, a nie o jego ratowanie. I właśnie dlatego hasło “Aborcja w obronie życia” jest niedorzeczne.

Ciekawie do sprawy odniósł się Tomasz Komentasz. Na swoim twitterze napisał: 

Może kiedyś odbędzie się manifa pod hasłem: “Kradzież w obronie własności”. A potem: “Pedofilia w obronie dzieci”. Oby jego słowa nie były prorocze…

Źródło: http://niewygodne.info.pl/

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
134,709FaniLubię
18,055ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Cała Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro opowiedziała się przeciwko aborcji!

1
Projekt "Zatrzymaj Aborcję"  usuwa z polskiego porządku prawnego przesłankę eugeniczną przy dopuszczalności aborcji. Możliwość przerywania ciąży, a precyzyjniej nazywając pozbawiania życia istoty ludzkiej przed...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy