Grecja: “Gwałty na dzieciach w obozach dla uchodźców są powszechne”

0
7369

Dzieci w wieku nawet siedmiu lat są seksualnie napastowane w greckich obozach dla uchodźców. Wiele z nich boi się opuścić swoje namioty w nocy w obawie, że może zostać ofiarami wykorzystania. Istnieją doniesienie, że dziewczęta są utrzymywane przez gangi młodych mężczyzn. W jednym przypadku iracka rodzina została przeniesiona do zakwaterowania zastępczego po napaści seksualnej na swoją 7-letnią córkę. Członek jednej z band zaprosił dziewczynkę do swojego namiotu, aby pokazać jej gry na swoim telefonie. Wróciła z bruzdami na ramionach i szyi. Później przyznała, że została wykorzystana seksualnie. Rodzina po ataku podobno nie chce już pozostać w Europie, ale stara się powrócić do Iraku.

Nie lepiej wygląda sytuacja w obozach tureckich. W maju zatrzymano tam mężczyznę, który zgwałcił ok. 30 chłopców, w tym 8-letniego. Dokonywał gwałtów w toaletach obozowych. Wielu rodziców bało się mówić o gehennie swoich dzieci, nawet po zatrzymaniu bandyty.

Policja ateńska informuje też o syryjskich i afgańskich uchodźcach, którzy z powodu ubóstwa, parają się prostytucją sprzedając się na stołecznych ulicach już za dwa euro.

Komentarze:

komentarzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here