Grupa Wyszehradzka jest największym partnerem handlowym Niemiec - PrawicowyInternet.pl
niedziela, 5 lipca, 2020

Grupa Wyszehradzka jest największym partnerem handlowym Niemiec

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Grupa Wyszehradzka jest największym partnerem handlowym Niemiec pod względem obrotów, wyprzedzając m.in. Chiny i Francję. Znaczenie Europy Środkowo-Wschodniej dla Berlina stale wzrasta – donosi “Frankfurter Allgemeine Zeitung”.

„FAZ” przytacza dane z 2016 roku, według których obroty handlowe Niemiec z Polską, Węgrami, Czechami i Słowacją wyniosły w 2016 roku 257 mld euro wobec 170 mld euro w wymianie z Chinami i 167 mld euro z Francją. Od początku tego roku do sierpnia wymiana handlowa wyniosła 183 mld euro, co oznacza wzrost o 9 proc. w stosunku do porównywalnego okresu w roku ubiegłym.

Niemcy są głównym inwestorem w Europie Środkowo-Wschodniej, a wartość ich inwestycji wyniosła na koniec 2016 roku prawie 60 mld euro. Dodatkowo w Niemczech pracuje ponad pół miliona pracowników z państw V4, w tym 366 tys. Polaków. Od 2013 roku ich liczba wzrosła o 70 proc., a po Brexicie zapewne jeszcze się zwiększy – można przeczytać w “FAZ”.

“FAZ”, wskazuje na rosnące znaczenie Grupy Wyszehradzkiej i jej konsolidację. W osobnym komentarzu Christian Geinitz pisze, że kraje Grupy Wyszehradzkiej mogą “wypiąć pierś do przodu”, gdyż sytuacja ich finansów publicznych jest solidniejsza niż na Zachodzie, a tempo wzrostu gospodarczego szybsze. “Austria ma rację zwracając się ku Europie Środkowo-Wschodniej. Niemcy powinny z niej wziąć przykład” – zauważa komentator.

Źródło: PAP, sejm.gov.pl

Węgry wprowadzają nowy przedmiot szkolny: wychowanie wojskowo-patriotyczne. Popieracie?

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
134,839FaniLubię
18,049ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

[WYWIAD] Ksiądz, który ratuje życia!

2
Wywiad nagrany 13 kwietnia 2019 roku, przed szczecińskim Marszem dla Życia. 💬 Wywiad z ks. Tomaszem Kancelarczykiem, prowadzącym Fundację Małych Stópek pomagającą kobietom w trudnej...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy