w , ,

Holenderskie dzieci muszą modlić się w szkole islamskimi modłami. Bez zgody rodziców!

Jednym z elementów holenderskiego systemu oświaty jest poznawanie przez uczniów kultury zamieszkałych na terenie Królestwa Niderlandów mniejszości narodowych. A jak kultura, to i… modlitwy!

W holenderskim mieście Zwolle postanowiono, że uczniowie kilku szkół podstawowych wraz z pedagogami trafią pod opiekę… miejscowego imama, z którym wspólnie będą odprawiać namaz czyli muzułmańską modlitwę. Muzułmanie modlą się pięć razy w ciągu dobry, także w środku nocy i o świcie. Modlitwie towarzyszą ściśle określone ruchy i gesty. Uczniowie musieli zatem zaznajomić się z tajnikami namazu.

Wszystko dzieje się bez zgody rodziców., którzy – opisując religijne dokształcanie swoich pociech – podkreślają, że imam Zwolle z niezwykłą starannością i gorliwością przybliża holenderskim nastolatkom zasady muzułmańskich modłów. Do sieci trafiło już kilka filmów z meczetu Ghulzar Madina, które potwierdzają te informacje.

Prawicowe ugrupowania wezwały szkoły do zaprzestania tego rodzaju praktyk. Przewodniczący centroprawicowej Partii Wolności Geert Wilders domaga się, aby problemem nauki muzułmańskiej modlitwy holenderskich uczniów pilnie zajął się parlament. Jeden z holenderskich deputowanych, Harm Bratma wezwał rodziców do akcji nieposłuszeństwa i nie wysyłanie swoich pociech na „lekcje religii” do meczetów w Zwolle. – To co robią wasze dzieci pozostaje w głębokiej sprzeczności z wartościami wyznawanymi przez Holendrów – ostrzegał parlamentarzysta.

Warto pamiętać, że wizyty holenderskich uczniów w meczetach Zwolle, dla niemal wszystkich stanowią pierwszy w życiu kontakt z jakąkolwiek religią.

Za: pch24.pl, źródło „The Daily Mail”

https://www.youtube.com/watch?v=7a6vCLqBfvk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Max Kolonko: „TVN i CNN to Scum Media – Dziennikarskie szambo!”

Komisja Europejska dyskryminuje polską firmę! Skarga w/s duńskiego konkurenta leży nierozpatrzona już od 4 lat!