Holenderskie dzieci muszą modlić się w szkole islamskimi modłami. Bez zgody rodziców! - PrawicowyInternet.pl
niedziela, 12 lipca, 2020

Holenderskie dzieci muszą modlić się w szkole islamskimi modłami. Bez zgody rodziców!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Jednym z elementów holenderskiego systemu oświaty jest poznawanie przez uczniów kultury zamieszkałych na terenie Królestwa Niderlandów mniejszości narodowych. A jak kultura, to i… modlitwy!

W holenderskim mieście Zwolle postanowiono, że uczniowie kilku szkół podstawowych wraz z pedagogami trafią pod opiekę… miejscowego imama, z którym wspólnie będą odprawiać namaz czyli muzułmańską modlitwę. Muzułmanie modlą się pięć razy w ciągu dobry, także w środku nocy i o świcie. Modlitwie towarzyszą ściśle określone ruchy i gesty. Uczniowie musieli zatem zaznajomić się z tajnikami namazu.

Wszystko dzieje się bez zgody rodziców., którzy – opisując religijne dokształcanie swoich pociech – podkreślają, że imam Zwolle z niezwykłą starannością i gorliwością przybliża holenderskim nastolatkom zasady muzułmańskich modłów. Do sieci trafiło już kilka filmów z meczetu Ghulzar Madina, które potwierdzają te informacje.

Prawicowe ugrupowania wezwały szkoły do zaprzestania tego rodzaju praktyk. Przewodniczący centroprawicowej Partii Wolności Geert Wilders domaga się, aby problemem nauki muzułmańskiej modlitwy holenderskich uczniów pilnie zajął się parlament. Jeden z holenderskich deputowanych, Harm Bratma wezwał rodziców do akcji nieposłuszeństwa i nie wysyłanie swoich pociech na „lekcje religii” do meczetów w Zwolle. – To co robią wasze dzieci pozostaje w głębokiej sprzeczności z wartościami wyznawanymi przez Holendrów – ostrzegał parlamentarzysta.

Warto pamiętać, że wizyty holenderskich uczniów w meczetach Zwolle, dla niemal wszystkich stanowią pierwszy w życiu kontakt z jakąkolwiek religią.

Za: pch24.pl, źródło „The Daily Mail”

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
134,709FaniLubię
18,055ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Cała Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro opowiedziała się przeciwko aborcji!

1
Projekt "Zatrzymaj Aborcję"  usuwa z polskiego porządku prawnego przesłankę eugeniczną przy dopuszczalności aborcji. Możliwość przerywania ciąży, a precyzyjniej nazywając pozbawiania życia istoty ludzkiej przed...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy