w ,

Hucpa polityczna! PO zaprezentowała wniosek o konstruktywne wotum nieufności dla rządu. Grzesio Schetyna kandydatem na premiera.

Przedstawiciele Platformy Obywatelskiej w przyszłym tygodniu przedłożą wniosek o konstruktywne wotum nieufności dla rządu premier Beaty Szydło. Kandydatem PO na nowego premiera jest Grzegorz Schetyna. Zaprezentowany postulat jeszcze dziś ma trafić do parlamentarzystów innych ugrupowań politycznych.

Mamy zdecydowanie najgorszy rząd po 1989 roku. Zakończenie prac tego rządu jest zgodne z polską racją stanu – powiedział na konferencji prasowej Tomasz Siemoniak, wiceprzewodniczący PO. Dodał, że Grzegorz Schetyna jest „świetnie przygotowany, aby przejąć tekę premiera”.

Z kolei Sławomir Neumann, szef klubu PO stwierdził, że rząd premier Beaty Szydło „od 17 miesięcy demoluje Polskę, polską demokrację, praworządność, zawłaszcza swobody obywatelskie, atakuje samorządy, niezależne sądownictwo, a w ostatnich dniach, tygodniach skompromitował Polskę na arenie międzynarodowej”. – Z pewnością można powiedzieć, że Grzegorz Schetyna nie zostanie jeszcze premierem, ale będzie nim za 2,5 roku. Ten wniosek składamy dla debaty – podkreślił.

Inicjatywa Platformy Obywatelskiej może liczyć na poparcie przedstawicieli .Nowoczesnej i PSL-u. Z kolei Paweł Kukiz już we wtorek zapowiedział, że prawdopodobnie jego ugrupowanie nie weźmie działu w głosowaniu nad odwołaniem rządu.

Za: pch24.pl, źródła: rmf24.pl, tvp.info

2 komentarze

Dodaj odpowiedź

Jeden ping

  1. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Analiza reakcji mediów niemieckich na wybór Donalda Tuska na przewodniczącego Rady Europejskiej

Eurolewactwo w natarciu! Schultz zwyciężył w partyjnych wyborach. Zdobył 100 proc. głosów