Hucpa polityczna! PO zaprezentowała wniosek o konstruktywne wotum nieufności dla rządu. Grzesio Schetyna kandydatem na premiera. - PrawicowyInternet.pl
niedziela, 12 lipca, 2020

Hucpa polityczna! PO zaprezentowała wniosek o konstruktywne wotum nieufności dla rządu. Grzesio Schetyna kandydatem na premiera.

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Przedstawiciele Platformy Obywatelskiej w przyszłym tygodniu przedłożą wniosek o konstruktywne wotum nieufności dla rządu premier Beaty Szydło. Kandydatem PO na nowego premiera jest Grzegorz Schetyna. Zaprezentowany postulat jeszcze dziś ma trafić do parlamentarzystów innych ugrupowań politycznych.

Mamy zdecydowanie najgorszy rząd po 1989 roku. Zakończenie prac tego rządu jest zgodne z polską racją stanu – powiedział na konferencji prasowej Tomasz Siemoniak, wiceprzewodniczący PO. Dodał, że Grzegorz Schetyna jest „świetnie przygotowany, aby przejąć tekę premiera”.

Z kolei Sławomir Neumann, szef klubu PO stwierdził, że rząd premier Beaty Szydło „od 17 miesięcy demoluje Polskę, polską demokrację, praworządność, zawłaszcza swobody obywatelskie, atakuje samorządy, niezależne sądownictwo, a w ostatnich dniach, tygodniach skompromitował Polskę na arenie międzynarodowej”. – Z pewnością można powiedzieć, że Grzegorz Schetyna nie zostanie jeszcze premierem, ale będzie nim za 2,5 roku. Ten wniosek składamy dla debaty – podkreślił.

Inicjatywa Platformy Obywatelskiej może liczyć na poparcie przedstawicieli .Nowoczesnej i PSL-u. Z kolei Paweł Kukiz już we wtorek zapowiedział, że prawdopodobnie jego ugrupowanie nie weźmie działu w głosowaniu nad odwołaniem rządu.

Za: pch24.pl, źródła: rmf24.pl, tvp.info

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
134,709FaniLubię
18,058ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Cała Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro opowiedziała się przeciwko aborcji!

1
Projekt "Zatrzymaj Aborcję"  usuwa z polskiego porządku prawnego przesłankę eugeniczną przy dopuszczalności aborcji. Możliwość przerywania ciąży, a precyzyjniej nazywając pozbawiania życia istoty ludzkiej przed...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy