w ,

Imigracyjny strumień euro już płynie. UE uruchomiła program wypłaty zasiłków dla uchodźców w Turcji

27 września Unia Europejska uruchomiła program ESSN, który umożliwi imigrantom w Turcji pobieranie co miesiąc – za pośrednictwem kart płatniczych – specjalnych zasiłków. To jeden z warunków wczesnej zawartego porozumienia z Turcją, która zobowiązała się ograniczyć liczbę imigrantów usiłujących przedostać się do Europy.

Niecały rok temu kraje UE zatwierdziły fundusz pomocowy dla Turcji w wysokości 3 mld euro, chociaż Ankara domagała się znacznie większych środków. Ma on pomóc poprawić warunki życia syryjskich uchodźców.

– Dzisiaj rozpoczynamy największy projekt humanitarny w dziejach UE. Środki wypłacane w ramach tego projektu będą stanowić podstawowe źródło dochodu dla miliona syryjskich uchodźców – stwierdził Komisarz Pomocy Humanitarnej i Zarządzania Kryzysowego Christos Stilianidis. Dodał, ze program ESSN jest „doskonałym dowodem zaangażowania UE na rzecz rozwiązania problemu spowodowanego przez kryzys uchodźców”.

Poza ESSN, UE finansuje również inne mniejsze projekty humanitarne. Tylko w ubiegłym roku ponad milion imigrantów wjechało do Unii Europejskiej przedostając się z Turcji do Grecji.

Stilianidis wyraził nadzieję, że teraz, gdy program został uruchomiony, tureckie władze przestaną oskarżać UE o brak dobrej woli i opieszałość. – Myślę, że teraz minister spraw zagranicznych Turcji Omer Celik uświadomi sobie, że ten proces uruchamiana funduszy europejskich idzie dobrze i że z dnia na dzień sytuacja będzie coraz lepsza – tłumaczył.

Projekt ESSN będzie realizowany we współpracy ze Światowym Programem Żywnościowym, tureckim Czerwonym Półksiężycem, tureckim Ministerstwem Rodziny i Polityki Społecznej oraz Prezydencją ds. Zarządzania Katastrofami i Sytuacjami Kryzysowymi.

https://www.youtube.com/watch?v=BM14Y_Zx7W8

https://www.youtube.com/watch?v=7dctCeybcqo

Za: pch24.pl, źródło: euractiv.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Dramat w niemieckim obozie dla uchodźców. Przemoc seksualna wobec kobiet i dzieci to codzienność!!

ISLAMIZACJA EUROPY na żywo. W katedrze we Florencji zabrzmiały muzułmańskie pieśni!