Imigranci pobili młodą Polkę w Wiedniu! Złamali jej żuchwę! [WIDEO]

1
32873
Na portalu społecznościowym Facebook opublikowano nagranie, na którym widać brutalne znęcanie się nad Polką mieszkającą w Austrii. 15-latkę pobił gang nastolatków, na którego czele stal imigrant z Czeczenii. Muzułmanin. 

Na filmie można zauważyć, jak dziewczyna otrzymuje ciosy i nie próbuje się bronić. Jak przyznała po zajściu – gdyby próbowała się bronić, napastnicy mogliby stać się jeszcze bardziej agresywni, co mogłoby skończyć się tragicznie.

Do napaści doszło w centrum handlowym w Wiedniu. Austriacka policja zatrzymała sprawców – trwa postępowanie wyjaśniające.

Prowodyrką miała być jej rówieśniczka, Austriaczka, która zarzuciła jej zerwanie chusty i podburzała resztę towarzystwa. Jeszcze przed napaścią znajdowała się pod opieką służb socjalnych. Drugim liderem gangu nastolatków ma być imigrant z Czeczenii. On miał uderzać Polkę wielokrotnie w twarz. 

Polka trafiła do szpitala ze złamaną szczęką.

Do ataku doszło w środę 9 listopada. Po kilku dniach milczenia Polka zdecydowała się o nim opowiedzieć, a jej historię we wtorek opisał austriacki anglojęzyczny portal informacyjny thelocal.at. 

Ambasada Polski pozostaje w kontakcie z matką 15-letniej dziewczyny pobitej kilka dni temu w Wiedniu przez gang młodocianych i zadeklarowała swoją pomoc – poinformował w środę ambasador Artur Lorkowski. Policja prowadzi dochodzenie w sprawie napaści.

Komentarze:

komentarzy

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here