Imigranci przenoszą do Europy wojnę! W Brukseli Kurdowie ranni w ataku tureckiego nożownika - PrawicowyInternet.pl
wtorek, 2 czerwca, 2020

Imigranci przenoszą do Europy wojnę! W Brukseli Kurdowie ranni w ataku tureckiego nożownika

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Wraz z imigrantami spór między Turkami i Kurdami przeniósł się na zachód Europy. Tym razem w wyniku ataku tureckiego nożownika rannych zostało kilkanaście osób. Do zajścia doszło podczas zamieszek przed turecką ambasadą w Brukseli. Poszkodowani to Kurdowie.

Starcia „ostro potępił” Charles Michel, premier Belgii. Ostrzegł, że jego rząd nie będzie tolerował przemocy i przenoszenia tureckich konfliktów do Belgii. Same zamieszki mają związek z z referendum w sprawie reformy tureckiej konstytucji, która ma wzmocnić władzę prezydenta Recepa Tayyipa Erdogana. Głosowanie odbędzie się w Turcji 16 kwietnia, ale obywatele tego kraju mieszkający poza jego granicami mogą głosować od 27 marca do 9 kwietnia.

Screen YouTube RT

Jeśli plebiscyt pójdzie po myśli Erdogana, to prezydent zostanie jednocześnie szefem państwa i rządu. To oznacza, że będzie mógł sprawować władzę za pomocą dekretów. Wówczas nie będzie potrzebny parlament, a od sprawującego wadzę mocno zostanie uzależniony wymiar sprawiedliwości.

Reforma przewiduje, że sprawowanie urzędu prezydenta będzie ograniczone do dwóch kadencji, ale ich liczenie rozpocznie się na nowo od wyborów zaplanowanych na listopad 2019 roku. W takiej sytuacji prezydent Erdogan będzie mógł pozostać przy władzy przynajmniej do 2029 roku.

Za: pch24.pl, źródło: tvp.info

https://www.youtube.com/watch?v=ABRuX-5NZ90

https://www.youtube.com/watch?v=LyKXQISkY4M

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,169FaniLubię
17,896ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy