Iran. Walentynki niezgodne z prawem szariatu. Władze grożą zatrzymaniami. - PrawicowyInternet.pl
poniedziałek, 1 czerwca, 2020

Iran. Walentynki niezgodne z prawem szariatu. Władze grożą zatrzymaniami.

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Aby walczyć z rozpowszechnianiem zachodniej, “zgniłej”, “dekadenckiej” kultury w Iranie, zakazano produkcji walentynkowych prezentów, miłosnych kartek i promowania święta zakochanych. Dotychczas obchodzenie walentynek nie było niezgodne z prawem, w 2016 roku islamskie władze poszły o krok dalej i groziły właścicielom sklepów, że jakakolwiek promocja Walentynek w ich wykonaniu, będzie traktowana jak przestępstwo.

Ostrzeżenia dostały także restauracje i kawiarnie. Władze przestrzegały przed “zgromadzeniami”, “podczas których dziewczęta i chłopcy mogą wręczać sobie walentynkowe prezenty”.

W 2011 roku przewodniczący związku drukarzy w Iranie Ali Niku Sokhan powiedział: “Obchodzenie zagranicznych uroczystości jest rozpowszechnianiem zachodniej kultury” “Iran ma starożytną cywilizację, a w kraju jest wiele dni na cześć dobroci, miłości i czułości”. 

Jeszcze do niedawna obchodzenie Walentynek było bardzo popularne w Iranie. Ostatnie działania władz są wyrazem obawy o zbytnie rozszerzanie się wpływów kultury zachodniej w tym kraju.

Z jednej strony takie działania władz Iranu muszą budzić całkowity sprzeciw, to jawny totalitaryzm wywodzący się z prawa szariatu ale z drugiej strony wartościowe jest docenianie własnej kultury i nie poddawanie się komercjalizacji. Polsko: Noc Kupały to nasze słowiańskie święto zakochanych! A nie komercyjne walentynki!

 

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,175FaniLubię
17,893ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy