ISLAM: Gwałtownie wzrasta liczba samobójczych ataki z wykorzystaniem dzieci! - PrawicowyInternet.pl
wtorek, 26 maja, 2020

ISLAM: Gwałtownie wzrasta liczba samobójczych ataki z wykorzystaniem dzieci!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Do 27 wzrosła liczba dzieci wykorzystanych przez powiązaną z Państwem Islamskim organizację Boko Haram do przeprowadzenia samobójczych ataków. To aż o 300 proc. więcej w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku – alarmuje UNICEF.

– W pierwszych trzech miesiącach bieżącego roku liczba dzieci wykorzystanych w atakach bombowych jest niemal taka sama jak w całym zeszłym roku – to najgorsze z możliwych wykorzystanie dzieci podczas konfliktu – mówi Marie-Pierre Poirier, dyrektor regionalna UNICEF ds. Afryki Zachodniej i Środkowej.

Agenda ONZ przygotowała raport „Silent Shame: Bringing out the voices of children caught in the Lake Chad crisis”, w którym wskazano na zmianę taktyki terrorystów.

ZOBACZ KONIECZNIE: Ponad 2,5 mln ludzi opuściło domy uciekając przed krwawym Boko Haram. Wstrząsające dane!

Od 2014 roku aż 117 dzieci zostało wykorzystanych do przeprowadzenia ataków samobójczych w miejscach publicznych w Nigerii, Czadzie, Nigrze i Kamerunie – cztery w 2014 roku oraz w kolejnych latach 56, 30.; w pierwszym kwartale tego roku było ich 27.

Boja się obecności dzieci

Do większości tych ataków wykorzystywane były dziewczęta. W efekcie obecność dziewcząt i chłopców w miejscach publicznych i punktach kontrolnych budzi lęk w tych państwach. Zachodzi bowiem obawa, że mogą posiadać materiały wybuchowe.

– Te dzieci są ofiarami, nie przestępcami – przekonuje Poirier. – Zmuszanie lub oszukiwanie dzieci, aby dokonywały tak okropnych aktów terroru, jest karygodne.

W 2016 roku UNICEF dotarł ze wsparciem psychologicznym do ponad 312 tys. dzieci w Nigerii, Czadzie, Kamerunie i Nigrze oraz połączył ponad 800 najmłodszych z ich rodzinami. W wyniku trwającego kryzysu ponad 1,3 mln dzieci zostało przesiedlonych.

Za: TVP.info, UNICEF

UNICEF apeluje do stron konfliktu o podjęcie działań w celu ochrony dzieci w rejonie:

  • Zakończenie wykorzystywania dzieci przez Boko Haram, zwłaszcza do przeprowadzania samobójczych ataków bombowych.
  • Zabranie dzieci ze strefy działań militarnych najszybciej jak to możliwe. Dzieci zatrzymane z powodu domniemanego lub faktycznego związku z grupami zbrojnymi powinny być jak najszybciej przekazane władzom cywilnym, poddane reintegracji oraz wspierane.
  • Otoczenie opieką i ochroną dzieci rozłączonych z rodzinami. Wszystkie dzieci dotknięte kryzysem wymagają wsparcia psychologicznego i bezpiecznej przestrzeni, aby wrócić do normalnego życia.

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,236FaniLubię
17,861ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Spurek w jednym chórze z Niemcami i Rosją: “Przekop Mierzei to...

0
"Przekop Mierzei to inwestycja całkowicie zbędna, kosztowna i przede wszystkim szkodliwa dla środowiska. Dlatego wspieram petycję aktywistów/tek, który żądają zaprzestania prac na tym terenie"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy