Ponad 2,5 mln ludzi opuściło domy uciekając przed krwawym Boko Haram. Wstrząsające dane! - PrawicowyInternet.pl
sobota, 11 lipca, 2020

Ponad 2,5 mln ludzi opuściło domy uciekając przed krwawym Boko Haram. Wstrząsające dane!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Dżihadyści z Boko Haram sieją w Afryce śmierć i strach. Prześladują chrześcijan, a brutalnością budzą przerażanie wśród milionów ludzi. W piątek Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji (IOM) przedstawiła wstrząsający raport, ujawniający skutki działania tej islamskiej grupy.

Jak wynika z raportu, tylko w ostatnich latach kotlinę jeziora Czad opuściło blisko 2,6 mln ludzi, którzy uciekali przed sektą Boko Haram. 82 proc. z pośród prześladowanych to Nigeryjczycy. 62 proc. uciekinierów stanowią dzieci.

Jak alarmuje IOM, uchodźcy wciąż wymagają stałej pomocy. Ich podstawowe potrzeby starają się zaspokoić nigeryjskie władze, ale także partnerzy humanitarni i donatorzy.

Mimo odniesionych w tym roku ciężkich strat w walkach z armią nigeryjską oraz wojskami pozostałych państw otaczających jezioro Czad organizacja zbrojna Boko Haram, która próbowała ustanowić państwo islamskie na północy Nigerii, wciąż jeszcze przeprowadza akcje zbrojne w tym regionie.

Za: pch24.pl, źródło: dgp.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

Boko Haram wykorzystuje dzieci jako zamachowców samobójców! Najmłodsze miało 8 lat!

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
134,716FaniLubię
18,064ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Cała Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro opowiedziała się przeciwko aborcji!

1
Projekt "Zatrzymaj Aborcję"  usuwa z polskiego porządku prawnego przesłankę eugeniczną przy dopuszczalności aborcji. Możliwość przerywania ciąży, a precyzyjniej nazywając pozbawiania życia istoty ludzkiej przed...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy