w ,

Islamista skazany na karę więzienia. Chciał narzucić Polsce szariat!

Najbardziej znany ekstremistyczny kaznodzieja islamski Wielkiej Brytanii, Anjem Choudary, trafi do więzienia na pięć i pół roku. Został skazany za nawoływanie do wspierania Państwa Islamskiego. Kara dla islamisty jest łagodniejsza, niż oczekiwano.

W ubiegłym roku w wywiadzie dla „Faktów” TVN Anjem Choudary przekonywał, że „pewnego dnia prawo szariatu zostanie wprowadzone także w Polsce”. Choudary mówił, że Polakami musi rządzić Allah, a demokratyczny „reżim” zostanie usunięty dla osiągnięcia „szczęścia” Polaków pod panowaniem islamu.

Londyński sąd orzekł teraz, że islamski kaznodzieja musi trafić za kratki na pięć i pół roku. Choudary’ego wraz z innym kaznodzieją, Mohammedem Mizanurem Rahmanem, skazano jeszcze w czerwcu, jednak dopiero teraz wiadomość o tym została podana publicznie. Wyrok jest dość łagodny, bo liczono się z karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Zarówno Choudary jak i Rahman zostali skazani za zachęcanie do wspierania zbrojnej organizacji terrorystycznej. Działania Państwa Islamskiego określali w swoich wystąpieniach jako uprawnione w świetle islamu.

Brytyjskie służby zmagały się z Choudarym już od lat. Islamista od dawna grał rolę wiodącego kaznodziei islamskiego ekstremizmu na Wyspach, jednak w świetle prawa nie można było go za nic skazać, nawet jeżeli było wiadomo, iż wywarł znaczący wpływ na szereg terrorystów – w tym tych, którzy w 2013 roku zabili na ulicy Londynu żołnierza. Choudary był też przywódcą zakazanej już grupy Al Muhajiroun.

Jak podają brytyjskie media, zwolennicy Choudary’ego oraz Rahmana po ogłoszeniu wyroku skazującego wołali w sądzie „Allahu akbar”. Według sędziego islamista podczas całej rozprawy zachowywał pełen spokój.

źródła: Spiegel.de, telegraph.co.uk, pch24.pl

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Imigrant chciał spalić żonę i zginął w płomieniach. Policja: „spór w ramach związku”

Lepiej w Damaszku niż w Tarnowie – rodzina uchodźców wyjeżdża z Polski i wraca do Syrii!