ISLAMIZACJA: Hagia Sophia symbol chrześcijaństwa ponownie ma być meczetem! - PrawicowyInternet.pl
poniedziałek, 1 czerwca, 2020

ISLAMIZACJA: Hagia Sophia symbol chrześcijaństwa ponownie ma być meczetem!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Jak poinformował grecki serwis prawosławny amen.gr, kościół Mądrości Bożej w Stambule (niegdyś Konstantynopolu) może zostać wkrótce – za aprobatą prezydenta Erdogana – przekształcony ponownie w meczet. Była katedrą patriarszą, miejscem modlitw oraz koronacji Cesarzy. Przez wieki była wzorem świątyni doskonałej. Turcy, po zajęciu Konstantynopola, zamienili świątynię w meczet, dobudowali 4 minarety (zniekształcając pierwotną sylwetkę budowli) oraz zniszczyli większość dekoracji wnętrza, szczególnie chrześcijańskie polichromie oraz rzeźby. Na ścianach zawiesili draperie z imieniem Proroka oraz surami Koranu, a mozaiki obłożyli gipsem. Bizantyjskie mozaiki odkryto przy pracach renowacyjnych przypadkowo w XIX w., ale musiano je powtórnie pobielić.

Od 1934 r. na mocy decyzji władz republikańskich, Hagia Sophia jest muzeum.

Już w tym momencie, po raz pierwszy od 80 lat w czasie Ramadanu z dobudowanych minaretów rozległ się głos muezzina, wzywający wiernych na modlitwy. Samil Tayyar, jeden z liderów prezydenckiej Partii Sprawiedliwości i Rozwoju (AKP) oznajmił, że Turcja weźmie w ten sposób odwet na Zachodzie za popieranie przez USA Kurdów i rezolucję Bundestagu uznającą śmierć tysięcy Ormian za tureckie ludobójstwo.

Za: dzienniknarodowy.pl

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,175FaniLubię
17,893ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy