ISLAMIZOWANA FRANCJA: W 2016 liczba ataków na chrześcijan zwiększyła się o 38 procent!

2
10725

Z danych Observatoire de la Christianophobie, czyli organizacji zajmującej się między innymi monitorowaniem nienawiści do wyznawców Chrystusa, wynika, że w roku 2016 motywowane religijnie ataki islamskich ekstremistów na chrześcijan we Francji stały się zjawiskiem o wiele częstszym niż wcześniej. Znaczny odsetek napaści zanotowano pod sam koniec roku – w grudniu. Wszystkie tragiczne wydarzenia działy się mimo obowiązującego nad Sekwaną stanu wyjątkowego, który – teoretycznie – miał zwiększyć bezpieczeństwo.

Ilość motywowanych nienawiścią do chrześcijaństwa ataków wzrosła o 38 proc. W roku 2015 było ich 273, a przez cały rok 2016 zanotowano 376 takich przypadków. Znaczna część „incydentów” miała miejsce w grudniu – czytamy na christiantoday.com.

Wiele ataków miało miejsce w kościołach i miejscach kultu, które islamscy ekstremiści profanowali. Akty wandalizmu obejmowały m.in. malowanie na ścianach bluźnierczych graffiti czy bezczeszczenie figur. Taki los spotkał monument przedstawiający Pana Jezusa w Fournes-en-Weppes.

Najbardziej znanym, a jednocześnie najkrwawszym antychrześcijańskim atakiem był mord dokonany na ks. Jacques’ie Hamel’u w lipcu roku 2016. W tym samym czasie w Krakowie bezpiecznie modliły się setki tysięcy katolików z całego świata zgromadzonych na Światowych Dniach Młodzieży.

ZOBACZ: Żydzi uciekają z Francji. Są masowo prześladowani przez islamistów!

Francuski duchowny został zamordowany przez dwóch młodocianych islamistów w trakcie celebracji Mszy Świętej w kościele w Saint-Etienne-du-Rouvray. Kapłanowi muzułmańscy nieletni oprawcy, Adel Kermiche i Abdel Malik Petitjean, poderżnęli gardło. Podczas pogrzebu męczennika za wiarę jego przełożony abp Dominique Lebrun ostrzegał muzułmanów przed pokusą podejmowania antychrześcijańskich działań ekstremistycznych i modlił się za oprawców. – Wy, którzy jesteście dręczeni przez diaboliczną przemoc, wy, którzy zostaliście pchnięci przez demoniczne szaleństwo do mordu, módlcie się do Boga, aby uwolnił was z uścisku szatana. Modlimy się za was, modlimy się do Jezusa, który uzdrawiał wszystkich tych, którzy byli pod panowaniem zła – mówił podczas Mszy za ś.p. ks. Jacques’a Hamel’a biskup francuskiego Rouen.

Za: pch24.pl, źródło: christiantoday.com

Komentarze:

komentarzy

2 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here