Islamscy duchowni domagają się powieszenia Asii Bibi! Powód? Rzekome bluźnierstwo przeciw Mahometowi. - PrawicowyInternet.pl
sobota, 30 maja, 2020

Islamscy duchowni domagają się powieszenia Asii Bibi! Powód? Rzekome bluźnierstwo przeciw Mahometowi.

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Pakistańscy imamowie upomnieli się o… wykonanie kary śmierci na Asii Bibi. Chrześcijanka w roku 2010 została skazana za rzekome bluźnierstwo przeciw Mahometowi. Muzułmańscy duchowni twierdzą, że egzekucja oddali od kraju groźbę samosądów w tego typu sprawach.

W ocenie imamów, odwlekanie egzekucji podważa zaufanie Pakistańczyków do oficjalnego wymiaru sprawiedliwości. Twierdzą, że gdyby Asia Bibi została powieszona, w Pakistanie nie dochodziłoby do samosądów za bluźnierstwo przeciw Koranowi i Mahometowi.

Jak podaje agencja Asia News, o wykonanie wyroku na Asii Bibi zaapelowało w ostatnich dniach kilku znanych muzułmańskich kaznodziejów, w tym mufti Muhammad Haneef Qureshi.

Nawiązują oni do linczu na uniwersytecie Wali Khan. W ubiegłym tygodniu tamtejsi studenci dokonali samosądu na swym uniwersyteckim koledze. Zamieścił on bowiem na Facebooku treści, które oni uznali za bluźniercze. – Gdyby sądy uznawały grzeszników za bluźnierców i gdyby nie ociągano się z wymierzeniem kary, studenci nie reagowaliby w ten sposób – powiedział mufti Muhammad Haneef Qureshi, odnosząc się wprost do sprawy Asii Bibi.

Za: pch24.pl, żródło: KAI

UNICEF: sytuacja dzieci w Syrii najgorsza od 6 lat. W samym 2016 roku zabito 652 dzieci!

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,184FaniLubię
17,886ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy