asiabibi.org
w , ,

Islamscy duchowni domagają się powieszenia Asii Bibi! Powód? Rzekome bluźnierstwo przeciw Mahometowi.

Pakistańscy imamowie upomnieli się o… wykonanie kary śmierci na Asii Bibi. Chrześcijanka w roku 2010 została skazana za rzekome bluźnierstwo przeciw Mahometowi. Muzułmańscy duchowni twierdzą, że egzekucja oddali od kraju groźbę samosądów w tego typu sprawach.

W ocenie imamów, odwlekanie egzekucji podważa zaufanie Pakistańczyków do oficjalnego wymiaru sprawiedliwości. Twierdzą, że gdyby Asia Bibi została powieszona, w Pakistanie nie dochodziłoby do samosądów za bluźnierstwo przeciw Koranowi i Mahometowi.

Jak podaje agencja Asia News, o wykonanie wyroku na Asii Bibi zaapelowało w ostatnich dniach kilku znanych muzułmańskich kaznodziejów, w tym mufti Muhammad Haneef Qureshi.

https://www.youtube.com/watch?v=X-AXbYtdc-E

Nawiązują oni do linczu na uniwersytecie Wali Khan. W ubiegłym tygodniu tamtejsi studenci dokonali samosądu na swym uniwersyteckim koledze. Zamieścił on bowiem na Facebooku treści, które oni uznali za bluźniercze. – Gdyby sądy uznawały grzeszników za bluźnierców i gdyby nie ociągano się z wymierzeniem kary, studenci nie reagowaliby w ten sposób – powiedział mufti Muhammad Haneef Qureshi, odnosząc się wprost do sprawy Asii Bibi.

Za: pch24.pl, żródło: KAI

UNICEF: sytuacja dzieci w Syrii najgorsza od 6 lat. W samym 2016 roku zabito 652 dzieci!

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Tusk w 1993 r.: „Polskie przedsiębiorstwa są mało albo nic nie warte. Dlatego są i będą tanio sprzedawane”

Liczba niemieckich supermarketów w Polsce: 2400. Liczba polskich supermarketów w Niemczech: 0