w ,

Jak zmieniła się Polska w dwa lata? Rosjanie nie mają szans na przejęcie kontroli nad Grupą Azoty.

Niewykluczone, że rosyjski Acron wycofa się z Grupy Azoty, a jego udziały odkupi Polski Fundusz Rozwoju – sugeruje „Nasz Dziennik”. Gazeta szacuje, że transakcja byłaby warta 1,5 mld zł.

Polski Fundusz Rozwoju (PFR) nie skomentował doniesień, ale o takim scenariuszu mówią przedstawiciele grupy Azoty.

ZOBACZ: Jedną z pierwszych decyzji Pawlaka w rządzie PO-PSL było anulowanie 461 mln zł kary dla dostawcy rosyjskiej ropy do Polski

Acron oficjalnie nie zgłosił zamiaru sprzedaży swoich udziałów w Azotach, stanowiących prawie 20 proc (część posiadają jego spółki zależne), ale taki scenariusz jest mocno brany pod uwagę. Rosjanie wiedzą bowiem, że nie mają już szans na przejęcie kontroli nad Grupą Azoty. Holding znalazł się na liście przedsiębiorstw strategicznych i przez to jest chroniony przed wrogim przejęciem.

Dziennik zwraca uwagę, że Acron nie ma możliwości np. wezwania innych akcjonariuszy do sprzedaży mu swoich udziału w Azotach. A w taki właśnie sposób rosyjski koncern próbował kupić Grupę Azoty kilka lat temu. Wezwanie do sprzedaży akcji zablokował wówczas Skarb Państwa.

Za: PAP, „Nasz Dziennik”

Grzegorz Braun mało znane fakty o WALDEMARZE PAWLAKU i PSL! Agenci sowieckiego GRU?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

OTO PRAWDZIWA UE DWÓCH PRĘDKOŚCI. Zarabiamy mniej, pracujemy więcej. Do tego wciskają nam gorsze produkty w tej samej cenie.

Jaki: Rzecznik Praw Obywatelskich staje w obronie handlarzy roszczeń! Oznaczmy #dymisjabodnara