Jak zmieniło się Włochy w ciągu ostatnich lat? 2,6 miliona muzułmanów, przeszło 900 meczetów! - PrawicowyInternet.pl
poniedziałek, 6 lipca, 2020

Jak zmieniło się Włochy w ciągu ostatnich lat? 2,6 miliona muzułmanów, przeszło 900 meczetów!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Według ogłoszonego w tych dniach w Rzymie raportu instytutu EURISPES „Italia 2018”, we Włoszech mieszka 2,6 mln muzułmanów, z których 1,7 mln to imigranci pochodzący aż z 48 krajów na trzech kontynentach. Mają oni do dyspozycji 906 miejsc modlitwy. W samej stolicy od 1994 roku powstało 28 meczetów.

Najliczniejszą grupę wyznawców islamu – 720 tysięcy osób – stanowią przybysze z krajów Maghrebu, w tym z Maroka aż 504 tysiące, następnie z Bałkanów – 426 tysięcy, z czego 271 tysięcy z samej Albanii.

Najwięcej imigrantów muzułmańskich – 364 tysiące z 42 różnych krajów – mieszka w stolicy Włoch. 37 procent z nich przybyło z Bangladeszu, 15 proc. z Egiptu i 7 proc. z Maroka. Każdego roku przybywa do Włoch 8 tysięcy muzułmanów, a prognozy mówią, że za dziesięć lat ich liczba się podwoi.

Z sondaży wynika ponadto, że co czwarty wyznawca islamu praktykuje swoją wiarę zarówno w miejscach publicznych, jak i w zaciszu domowym, a co dziesiąty – wyłącznie w miejscach prywatnych.

Źródło: KAI, pch24.pl

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
134,838FaniLubię
18,066ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

[WYWIAD] Ksiądz, który ratuje życia!

2
Wywiad nagrany 13 kwietnia 2019 roku, przed szczecińskim Marszem dla Życia. 💬 Wywiad z ks. Tomaszem Kancelarczykiem, prowadzącym Fundację Małych Stópek pomagającą kobietom w trudnej...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy