w

Jaki do polityka opozycji: PE waszymi głosami od wielu lat nakładał na Polskę obowiązek [WIDEO]

Fot. Twitter

Patryk Jaki zwrócił się w programie “Strefa Starcia” na antenie TVP Info bezpośrednio do jednego z polityków opozycji. Zaznaczył on, że Parlament Europejski od lat nakłada na Polskę obowiązki, do czego w dużej mierze przyczynili się właśnie polscy politycy opozycyjni. Zdaniem europosła to przez takie działania dzisiaj Putin może skutecznie stosować swój szantaż.

– Parlament Europejski waszymi głosami od wielu lat nakładał na Polskę obowiązek. Po pierwsze haraczu w postaci ETS-u, który powoduje, że dzisiaj Putin może stosować swój lewar, szantaż w rozporządzeniach, które pan może nie wiedzieć, ale obowiązują od razu w całej UE. Po drugie chcę panu powiedzieć, że głosowaliście wielokrotnie za tym, żeby preferować gaz jako źródło energii w Europie, co preferowało kogo? Oczywiście Putina. – powiedział Jaki.

– Pan mówi, że byłoby inaczej, gdybyśmy mieli OZE. To ja mam pytanie-klucz. Nie wiem, czy pan widział, ale teraz w Niemczech organizują takie hale we wszystkich miastach, czy tam w dużej ilości miast, bo boją się, czy starczy im energii. Żeby ich obywatele mogli się ogrzać w halach. A przecież mają pełno odnawialnych źródeł energii, dużo więcej od Polski. To dlaczego się boją, że im nie starczy? Jak pan myśli? – dodał europoseł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

Ziobro już dwa lata temu przepowiedział działania KE: To jest ogromna władza [WIDEO]

Kowalski o wspólnych zakupach gazu w UE: Polska nigdy nie może się na to zgodzić!