w , , ,

Janusz Korwin-Mikke poucza Mateusza Morawieckiego w Parlamencie Europejskim [WIDEO]

W środę w Parlamencie Europejskim miało miejsce spotkanie wicepremiera Mateusza Morawieckiego z Klubem Polskim, w którym uczestniczyli urzędnicy wysokiego szczebla, odpowiedzialni za polską gospodarkę, m.in. Krzysztof Tchórzewski z ministerstwa Energii. Podczas dyskusji głos zabrał obecny na spotkaniu Janusz Korwin-Mikke, który skrytykował politykę gospodarczą rządu.

– Źle myślałem i źle pisałem o rządzie –przyznał prezes Wolności. – Po tym, co tutaj usłyszałem, jestem przerażony. W ogóle nie wiecie, gdzie jesteście. Pan się dziwi, że jest niski wzrost gospodarczy. Celem tych ludzi, którzy rządzą Unią Europejską, jest zerowy wzrost. Celowo nakładają podatki, żeby był zerowy wzrost. Jeśli tego nie wiecie, to co w ogóle tu robicie?

Janusz Korwin-Mikke skrytykował również pomysły rządu zmierzające do „zwiększenia równości” poprzez zwiększenie wydatków państwa. Odniósł się także do sytuacji w polskim górnictwie, wskazując, że kopalnie prywatne są w znacznie lepszej kondycji niż te zarządzane przez państwo.

– Spotkanie wykazało, że pan wicepremier Morawiecki jest finansistą, nie znającym się w ogóle na gospodarce – skomentował prezes Korwin-Mikke – W dodatku w odpowiedzi na konkretne pytanie: „Dlaczego nie potrafimy zagospodarować 66 mld zł przyznanych przez UE na kolejnictwo?”, otrzymaliśmy ogólnikową odpowiedź, że „Na pewno będzie dobrze”.

– Oświadczam: wiedziałem, że z tym rządem jest źle, ale nie podejrzewałem, że aż tak– podkreślił europoseł.

Wystąpienie prezesa Wolności ze spotkania z wicepremierem Morawieckim w Parlamencie Europejskim

Za: partiakorwin.pl

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Jeden ping

  1. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Dokument Kaczyńskiego, który odmawia współpracy z SB! Dlatego jest tak mocno zwalczany? Bo nie ma na niego haków?

Borys Budka podróżował samolotem za ponad 91 tys. PLN w ciągu roku! Na koszt polskich podatników! Zobacz ile polscy parlamentarzyści marnotrawią publicznych pieniędzy.