"Janusz Tracz" masakruje spektakl „Klątwa": "To nowotwór!" - PrawicowyInternet.pl
poniedziałek, 1 czerwca, 2020

“Janusz Tracz” masakruje spektakl „Klątwa”: “To nowotwór!”

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Wygląda to tak, jakby ktoś podkładał minę pod fundamenty naszej narodowej wspólnoty, bo religia i tradycja niewątpliwie do nich należą – powiedział o skandalicznym spektaklu „Klątwa” aktor, Dariusz Kowalski, znany m.in. z roli Tracza w serialu „Plebania”.

Aktor zwrócił uwagę na to, że bluźnierczy spektakl odbywa się w ważnym dla polskiej kultury miejscu – Teatrze Powszechnym, gdzie tworzył m.in. Zygmunt Hubner, który był „wzorem teatralnej klasy i dobrego smaku, jednym z najlepszych dyrektorów w historii polskiego teatru”.

PROTESTUJ PRZECIWKO SKANDALICZNEMU I BLUŹNIERCZEMU SPEKTAKLOWI “KLĄTWA”

Kowalski podkreślił także, iż spektakl „Klątwa” jest wystawiany za pieniądze obywateli. – Teatr ten  jest  dotowany z pieniędzy podatników. Nie jest to więc wyłącznie sprawa smaku…  Wygląda to tak, jakby ktoś podkładał minę pod fundamenty naszej narodowej wspólnoty, bo religia i tradycja niewątpliwie do nich należą – ocenił aktor w rozmowie z portalem fronda.pl. –  Działanie to jest w dodatku finansowane ze  środków wygenerowanych przez ten społeczny organizm. Mielibyśmy więc tutaj klasyczny przykład nowotworu… .  Myślę, że organizm społeczny  wytworzy  jakieś przeciwciała – dodał.

ZOBACZ:

Człowiek, który podpalił kukłę Żyda dostał 10 miesięcy więzienia. Ile dostanie reżyser „Klątwy” z Teatru Powszechnego?

Popularny aktor przypomniał także słowa św. Jana Pawła II o konieczności obrony krzyża. Powiedział o tym w kontekście zniewag i bluźnierstw, do jakich dochodzi w trakcie wystawiania „Klątwy”, w tym aktów zbezczeszczeń krzyża.

Kowalski przyznał również, iż nie podoba mu się pogarda dla widza, jaką zaprezentował Teatr Powszechny, a także atak na ludzi wierzących. – Pogarda dla widza jest czymś, co stoi w radykalnej sprzeczności z ideą teatru. Teatr bez szacunku dla widza nie ma po prostu sensu. A obrażanie uczuć religijnych drugiego człowieka jest  niedopuszczalne.  No, jest po prostu słabe, naprawdę słabe, jak mówią młodzi ludzie – powiedział. – Obrażanie uczuć religijnych to jest uderzenie w człowieczeństwo w jego najgłębszej istocie – dodał.

Aktor ocenił również, że celem twórców „Klątwy” nie była wcale chęć podjęcia dyskusji – jak twierdzą – lecz wywołania skandalu.

Za: pch24.pl, Źródło: fronda.pl

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,170FaniLubię
17,896ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy