Screen YouTube
w ,

„Janusz Tracz” masakruje spektakl „Klątwa”: „To nowotwór!”

Wygląda to tak, jakby ktoś podkładał minę pod fundamenty naszej narodowej wspólnoty, bo religia i tradycja niewątpliwie do nich należą – powiedział o skandalicznym spektaklu „Klątwa” aktor, Dariusz Kowalski, znany m.in. z roli Tracza w serialu „Plebania”.

Aktor zwrócił uwagę na to, że bluźnierczy spektakl odbywa się w ważnym dla polskiej kultury miejscu – Teatrze Powszechnym, gdzie tworzył m.in. Zygmunt Hubner, który był „wzorem teatralnej klasy i dobrego smaku, jednym z najlepszych dyrektorów w historii polskiego teatru”.

PROTESTUJ PRZECIWKO SKANDALICZNEMU I BLUŹNIERCZEMU SPEKTAKLOWI „KLĄTWA”

Kowalski podkreślił także, iż spektakl „Klątwa” jest wystawiany za pieniądze obywateli. – Teatr ten  jest  dotowany z pieniędzy podatników. Nie jest to więc wyłącznie sprawa smaku…  Wygląda to tak, jakby ktoś podkładał minę pod fundamenty naszej narodowej wspólnoty, bo religia i tradycja niewątpliwie do nich należą – ocenił aktor w rozmowie z portalem fronda.pl. –  Działanie to jest w dodatku finansowane ze  środków wygenerowanych przez ten społeczny organizm. Mielibyśmy więc tutaj klasyczny przykład nowotworu… .  Myślę, że organizm społeczny  wytworzy  jakieś przeciwciała – dodał.

ZOBACZ:

Człowiek, który podpalił kukłę Żyda dostał 10 miesięcy więzienia. Ile dostanie reżyser „Klątwy” z Teatru Powszechnego?

Popularny aktor przypomniał także słowa św. Jana Pawła II o konieczności obrony krzyża. Powiedział o tym w kontekście zniewag i bluźnierstw, do jakich dochodzi w trakcie wystawiania „Klątwy”, w tym aktów zbezczeszczeń krzyża.

Kowalski przyznał również, iż nie podoba mu się pogarda dla widza, jaką zaprezentował Teatr Powszechny, a także atak na ludzi wierzących. – Pogarda dla widza jest czymś, co stoi w radykalnej sprzeczności z ideą teatru. Teatr bez szacunku dla widza nie ma po prostu sensu. A obrażanie uczuć religijnych drugiego człowieka jest  niedopuszczalne.  No, jest po prostu słabe, naprawdę słabe, jak mówią młodzi ludzie – powiedział. – Obrażanie uczuć religijnych to jest uderzenie w człowieczeństwo w jego najgłębszej istocie – dodał.

Aktor ocenił również, że celem twórców „Klątwy” nie była wcale chęć podjęcia dyskusji – jak twierdzą – lecz wywołania skandalu.

Za: pch24.pl, Źródło: fronda.pl

Co myślisz?

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Festiwal nienawiści lewicy w Dzień Żołnierzy Wyklętych. SLD, partia Razem i inni spadkobiercy komuny wiernie w szeregu….

Komunistyczna Partia Polski istnieje w najlepsze, a sądy wciąż dywagują o jej legalności!