Jaruzelski i Kiszczak jednak do degradacji? Prace nad projektem wznowione! - PrawicowyInternet.pl
czwartek, 4 czerwca, 2020

Jaruzelski i Kiszczak jednak do degradacji? Prace nad projektem wznowione!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

W ciągu trzech tygodni projekt umożliwiający degradację komunistycznych generałów stanie na Radzie Ministrów – poinformował szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.

Słowa szefa kancelarii premiera dotyczyły kwestii wznowienia prac nad projektem ustawy, dającej możliwość odebrania stopni generalskich Wojciechowi Jaruzelskiemu i Czesławowi Kiszczakowi. Ostatnio w mediach pojawiły się głosy wskazujące na brak informacji o postępach w przygotowaniach ustawy. Michał Dworczyk zaznaczył, że były to nieuzasadnione oskarżenia i prace nad ustawą były cały czas w toku.

Przygotowywana przez MON nowelizacja ustawy o powszechnym obowiązku obrony daje możliwość pozbawienia stopnia oficerskiego – nawet pośmiertnie – członkom Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego oraz osobom pełniącym służbę w organach bezpieczeństwa państwa w latach 1944 – 1990.

– Z punktu widzenia rozliczenia z PRL taka ustawa jest pożądana i istotna (…)mamy wielu różnych pułkowników i generałów obwieszonych medalami, chodzących w mundurach, a ich cała życiowa droga nie służyła Polakom ani idei niepodległościowej. Szkodzili Polsce – zaznaczył dr Piotr Gontarczyk z Biura Badań Historycznych IPN. – Definiując grupę czy osoby, które mają być pozbawione stopnia, należy wskazać te, których stanowiska i działalność nie budzą kontrowersji co do zaangażowania na rzecz utrwalania komunizmu, zniewalania społeczeństwa polskiego – dodał.

Według większości historyków odebranie stopni generalskich Wojciechowi Jaruzelskiemu i Czesławowi Kiszczakowi jest jak najbardziej uzasadnione. – Jaruzelski przysłużył się jak najgorzej nie tylko Wojsku Polskiemu, ale i Polsce, więc pewną koniecznością historyczną jest zamknięcie tego tematu, jakim jest odebranie stopnia generalskiego – wskazał Michał Dworczyk.

Za: pch24.pl

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,139FaniLubię
17,903ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy