w ,

„jeb** PiS” na choince. To klip prawników z inicjatywy “Wolne Sądy”. Poziom menela z bramy

“Ciekawe ozdoby choinkowe: „Nawet weganie polują na kaczkę”, „jeb** PiS” (8 gwiazd), „duck basters” (nie powinno być „busters”?) i oczywiście błyskawica – symbol strajków aborcyjnych pod hasłem „wypierd***ć”. Ja chyba wolę moje „wstecznictwo” z bombkami, aniołkami i gwiazdami” – pisze mec. Bartosz Lewandowski z Ordo Iuris, to komentarz do filmu opublikowanego przez “Inicjatywę Wolne Sądy”. 

“Wolne sądy” powstały z potrzeby serca i obywatelskiego obowiązku grupy prawników. […] – czytamy w opisie na YouTube, jak widać palestra zeszła do poziomu zwykłego ulicznika, któremu nie przeszkadzają najbardziej wulgarne teksty. To właśnie takie osoby niszczą wizerunek polskiego adwokata, polskiego sędziego, polskiego radcy prawnego. Obrzydliwe.

– W tradycji polskiej składa się życzenia w kontekście choinki, żłobka, symbolu stajenki betlejemskiej i przede wszystkim opłatka jako pojednania. Tutaj mamy natomiast nienawiść – komentuje politolog Artur Wróblewski z Uczelni Łazarskiego. – Nawet duża część zdecydowanych przeciwników rządu, czy Prawa i Sprawiedliwości – powiedzmy, że jest ich w tej chwili 22-23 proc. – będzie zdegustowana tego typu życzeniami. Myślę więc, że konsekwencje tego z punktu widzenia efektu politycznego będą mniejsze, niż się spodziewają twórcy tego typu życzeń – ocenił prof. Henryk Domański.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Ekspedientki w maskach z hasłem troglodytów. Pytamy Dino o stanowisko!

“Redakcjo “Wysokie Obcasy” – jesteście skurczybykami. Jesteście totalnymi idiotami i nienawistnikami” – komentarze po kolejnej okładce znieważającej katolików