Józef Kuraś był majorem! MON planuje rozwiać wątpliwości dotyczące wojskowego stopnia „Ognia” - PrawicowyInternet.pl
czwartek, 4 czerwca, 2020

Józef Kuraś był majorem! MON planuje rozwiać wątpliwości dotyczące wojskowego stopnia „Ognia”

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

22 lutego roku 2017 przypada 70. rocznica śmierci mjr Józefa Kurasia, jednego z najbardziej znanych Żołnierzy Niezłomnych. W związku z tym wydarzeniem w rodzinnej miejscowości „Ognia” – Waksmundzie – odbył się w piątek narciarski I Bieg Szlakami Żołnierzy Niezłomnych. Z kolei na sobotę zaplanowano uroczystość, w trakcie której Ministerstwo Obrony Narodowej planuje raz na zawsze rozwiać wątpliwości dotyczące stopnia wojskowego Kurasia – donosi serwis wpolityce.pl.

W I Biegu Szlakami Żołnierzy Niezłomnych „Ogień2017” udział wzięło około 100 osób, głównie uczniów lokalnych szkół. Narciarską imprezę zorganizowała Fundacja Pamięć i Wolność kierowana przez bratanka mjr Józefa Kurasia, Żołnierza Wyklętego wciąż otoczonego czarną legendą.

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

W rozmowie z serwisem wpolityce.pl Jan Kuraś przyznał, że nie jest łatwo kultywować pamięć o „Ogniu” na Podhalu. – Nie wiem, z czego to wynika. Ale da się zauważyć trochę niechęci wobec niego. A przecież to człowiek, który dzielnie walczył, dużo zrobił. Ciągle kwestionuje się jego dokonania, ciągle oskarża się o jakichś „bandytyzm”. O rzeczy, które w ogóle nie mają potwierdzenia w faktach historycznych – powiedział bratanek Wyklętego.

Jan Kuraś potwierdził jednocześnie, że na sobotę 18 lutego zaplanowane są dalsze uroczystości upamiętniające „Ognia”. – Tam też zostanie oficjalnie potwierdzony stopień majora Kurasia „Ognia”. To będzie jasny sygnał dla tych wszystkich niedowiarków, którzy wątpili w jego stopień – stwierdził przedstawiciel Fundacji Pamięć i Wolność odnosząc się do pojawiających się niekiedy głosów powątpiewających w oficerski stopień „Ognia”.

Informację potwierdzającą nominację Józefa Kurasia odczytać ma przedstawiciel MON. W trakcie sobotnich uroczystości z wojskową Kompanią Honorową zostanie również odczytany list od prezydenta RP Andrzeja Dudy. Wszystko rozpocznie się w sobotę o godzinie 11 w kościele w Waksmundzie, gdzie odprawiona zostanie Msza Święta w intencji Żołnierza Niezłomnego.

Za: pch24.pl, źródło: wpolityce.pl

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,139FaniLubię
17,903ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy