Największy na świecie bank inwestycyjny JP Morgan podpisał z polskim rządem umowę na dotację w wysokości 20,2 mln zł – informuje „Puls Biznesu” zauważając, że wyższą dotację w historii centrów usług otrzymał tylko IMB.

„Dokument został podpisany 14 grudnia 2017 r. i przewiduje wypłatę grantu w wysokości 20,2 mln zł. Firma zobowiązuje się do zatrudnienia około 3 tys. osób i uruchomienia placówki w połowie 2018 r.” – czytamy na pb.pl. Umowę JP Morgan zawarł z resortem funkcjonującym dziś pod nazwą Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii.

Dotacja dla firmy z siedzibą w Nowym Jorku to najwyższa rządowa dotacja dla firm z sektora usług finansowych w historii. Z kolei najwyższą dotację w całym sektorze usług biznesowych otrzymał w roku 2010 IBM (31,5 mln). „Puls Biznesu” informuje, że zwykle dotacje dla centrów usług nie przekraczały kilku milionów złotych. Inaczej sytuacja wygląda w inwestycjach produkcyjnych. Tutaj dotacje wynoszą nawet kilkanaście milionów złotych.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Mateusz Morawiecki: „Chcę walczyć z antypolonizmem tak, jak nasi żydowscy bracia walczą z antysemityzmem”

JP Morgan stał się prawdziwym potentatem w swojej branży po roku 2007, gdy kryzys ekonomiczny doprowadził do upadku wielu innych banków. Z instytucją wiążą się liczne kontrowersje. Zarzuca się jej m.in. powiązania z wpływowymi chińskimi komunistami oraz spekulacje wymierzone w waluty narodowe (w tym także w złotówkę) – zauważa serwis internetowy tygodnika „Najwyższy Czas”.

W sprowadzenie do Polski JP Morgan osobiście angażował się premier Mateusz Morawiecki. Jego zdaniem obecność instytucji w Polsce to dowód… zaufania pokładanego w rozwój naszej krajowej gospodarki.

„I jak tu nie wierzyć, że jesteśmy gospodarczą potęgą? Polscy rezydenci i salowe zrzucą się (20 baniek) na pensje dla pracowników JP Morgan :) “Sons & Daughters Program” implementują w Warszawie :)” – napisał na Twitterze ekonomista Robert Gwiazdowski, komentując dotację dla banku.

Za: pch24.pl

Janusz Korwin-Mikke poucza Mateusza Morawieckiego w Parlamencie Europejskim [WIDEO]

Komentarze:

komentarzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here