w

Kaleta: To nie globalne firmy mają decydować o dostępie Polaków do informacji i debaty publicznej [WIDEO]

Fot. Twitter

Sebastian Kaleta podkreślił, że podstawowym elementem suwerenności naszego kraju jest to, by o dostępie do informacji i debaty publicznej decydowały instytucje naszego państwa, a nie globalne firmy. Poseł Solidarnej Polski zaznaczył, że platformy typu YouTube, Twitter czy też Facebook są pewnego rodzaju agorą i państwo musi dbać, by poprzez korzystanie z nich prawo Polaków do wolności wypowiedzi i pozyskiwania informacji było w pełni szanowane.

– To nie globalne firmy mają decydować o dostępie Polaków do informacji i debaty publicznej, ale instytucje naszego państwa. To podstawowy element naszej suwerenności. – powiedział Kaleta.

– Jakie jest obecnie zagrożenie? Jest ono takie, że pewne poglądy będą usuwane, a inne promowane – z tym mamy do czynienia w wielu miejscach. Platformy typu YouTube, Facebook, czy Twitter są swego rodzaju agorą. Państwo powinno dbać o to, by poprzez korzystanie z tych platform, prawo Polaków do wolności wypowiedzi i pozyskiwania informacji było szanowane. – dodał polityk Solidarnej Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

Dariusz Matecki: Wycofanie gotówki byłoby zbrodnią na wolności Polaków [WIDEO]

Marcin Romanowski: Niemcy wciąż mają otwarte drzwi dla interesów z Rosją