w ,

Kanclerz Merkel nie ustępuje. Chce zawarcia „imigranckich” umów z Egiptem i Tunezją!

Angela Merkel, kanclerz Niemiec poparła pomysł zawarcia z państwami basenu Morza Śródziemnego – w tym z Egiptem i Tunezją – „imigranckich” umów. Porozumienie miałoby być wzorowane na rozwiązaniach zastosowanych w umowie zawartej między Unią Europejską i Turcją.

– Musimy uczynić wszystko co możliwe i także tego chcemy, by nie powtórzyła się taka sytuacja, jak późnym latem ubiegłego roku – mówiła Merkel. Kanclerz przypomniała przy tym przypadki utonięć migrantów podczas ich przeprawy przez Morze Śródziemne.

Merkel mówiła o obowiązku znalezienia uchodźcom legalnych dróg do Niemiec lub zaoferowania im dobrych warunków egzystencji w pobliżu ich krajów ojczystych. – Kluczem do tego jest porozumienie z Turcją i są to mechanizmy, które musimy wprowadzić także w odniesieniu do innych krajów, na przykład Egiptu albo także Tunezji oraz innych – podkreśliła.

Umowa UE – Turcja zakłada – oprócz finansowych korzyści – że kraj ten przyjmie wszystkich migrantów, którzy nielegalnie przedostali się do Grecji. Za każdego odesłanego syryjskiego uchodźcę z Turcji legalnie może wjechać do UE inny Syryjczyk.

https://www.youtube.com/watch?v=YEy1X5zibGw

Za: pch24.pl, źródło: radiomaryja.pl

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Niemcy: masowe kradzieże na dworcach i w pociągach. Narodowość sprawców tajemnicą

Brytyjski GUS: Polki rodzą najwięcej dzieci wśród wszystkich imigrantów z UE. Dzietność naszych rodaczek urosła tam do poziomu 3,3! W Polsce to zaledwie 1,3…