Kara za brak solidarności w kryzysie imigracyjnym? Europejskie spotkanie w wąskim gronie! - PrawicowyInternet.pl
wtorek, 26 maja, 2020

Kara za brak solidarności w kryzysie imigracyjnym? Europejskie spotkanie w wąskim gronie!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Angela Merkel, Francois Hollande i Matteo Renzi spotkają się na włoskiej wyspie Ventotene. Będą rozmawiać o przyszłości UE. Wśród zagadnień, na którymi pochylą się przywódcy Niemiec, Francji i Włoch może znaleźć się także kwestia europejskiej solidarności w sprawie rozwiązania kryzysu imigracyjnego. Czujne brukselskie oko dostrzegło jej wyraźny deficyt. 

Nie po raz pierwszy przywódcy Niemiec, Francji i Włoch spotykają się w wąskim gronie, aby nakreślić wizje dotyczące przyszłości Unii. Jednak w opinii brukselskiego korespondenta portalu EurActiv Georgi Goteva te rozmowy mogą mieć charakter wyjątkowy.

„To spotkanie powinno wyostrzyć zmysły” – mówi Polskiemu Radiu Gotev. Dziennikarz zwraca uwagę na nastroje panujące wewnątrz UE.

MerkelImigracja

„Jest takie poczucie, że Europejczycy ze wschodu powinni być ukarani za brak solidarności w kryzysie migracyjnym. Na miejscu krajów Europy Środkowo-Wschodniej uważnie śledziłbym co dzieje się na tym spotkaniu” – dodał dziennikarz EurActiv.

Spotkanie jest przygotowaniem do nieformalnego szczytu 27 krajów w Bratysławie w połowie września. Jego tematem będzie Brexit. Eurokraci chcą zadać sobie pytanie – czy Wspólnota powinna przyspieszyć integrację kosztem suwerenności krajów, czy też należy wzmocnić rolę państw narodowych oddając im więcej władzy.

Polska wraz z krajami Europy Środkowo-Wschodniej opowiada się za drugą opcją.

Za: pch24.pl

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,232FaniLubię
17,867ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Spurek w jednym chórze z Niemcami i Rosją: “Przekop Mierzei to...

0
"Przekop Mierzei to inwestycja całkowicie zbędna, kosztowna i przede wszystkim szkodliwa dla środowiska. Dlatego wspieram petycję aktywistów/tek, który żądają zaprzestania prac na tym terenie"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy