Katolicki Kościół w Norwegii uznał spotkania dot. żołnierzy wyklętych za ekstremistyczne.

1
10122

Polski historyk znany przede wszystkim z przywracania pamięci o Żołnierzach Wyklętych okazuje się być niewygodnym dla norweskich duchownych. Nagłówki gazet mówią o: “otwieraniu drzwi dla prawicowych ekstremistów”.

 Katolicki Kościół w Norwegii postanowił zmienić zasady wynajmowania lokali pod organizowane w parafiach spotkania po tym jak w Norwegii odbyła się seria spotkań z Leszkiem Żebrowskim. Osobą odpowiedzialną za taki stan rzeczy jest biskup Bernt Eidsvig, który po donosach ze strony lewicowych środowisk stwierdził, że wynajem lokali nie powinien obejmować politycznych spotkań czy wykładów.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

Na tym jednak nie poprzestano. Padły stwierdzenia, że nie można się godzić aby: “postawy oraz punkty widzenia sprzeczne z naszymi chrześcijańskimi podstawowymi wartościami były głoszone w naszych lokalach.” Dodano również, że: “niestety znalazły się miejsca gdzie ta osoba z ekstremistycznie prawicowymi postawami jest wpuszczona jako wykładowca.” Co ciekawe tematem spotkania mieli być Żołnierze Wyklęci w związku ze zbliżającym się dniem 1 marca.

Organizacją spotkań z Leszkiem Żebrowskim zajmowała się osoba z polskiego środowiska parafialnego. Finalnie do spotkań doszło w Drammen i Stavanger.

Za: narodowcy.net

Czy spotkania z Leszkiem Żebrowskim są “ekstremistyczne”? Przekonajcie się sami:

Komentarze:

komentarzy

1 KOMENTARZ

  1. Elbląg zaprasza na Marsz Żołnierzy Wyklętych 25.02.2017. Godzina 14.00. Od pomnika Polskiego Państwa Podziemnego ( Szkoła Muzyczna) do Ronda ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH (UL. Agrikola)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here