w ,

Katolicki Kościół w Norwegii uznał spotkania dot. żołnierzy wyklętych za ekstremistyczne.

Polski historyk znany przede wszystkim z przywracania pamięci o Żołnierzach Wyklętych okazuje się być niewygodnym dla norweskich duchownych. Nagłówki gazet mówią o: „otwieraniu drzwi dla prawicowych ekstremistów”.

 Katolicki Kościół w Norwegii postanowił zmienić zasady wynajmowania lokali pod organizowane w parafiach spotkania po tym jak w Norwegii odbyła się seria spotkań z Leszkiem Żebrowskim. Osobą odpowiedzialną za taki stan rzeczy jest biskup Bernt Eidsvig, który po donosach ze strony lewicowych środowisk stwierdził, że wynajem lokali nie powinien obejmować politycznych spotkań czy wykładów.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

Na tym jednak nie poprzestano. Padły stwierdzenia, że nie można się godzić aby: „postawy oraz punkty widzenia sprzeczne z naszymi chrześcijańskimi podstawowymi wartościami były głoszone w naszych lokalach.” Dodano również, że: „niestety znalazły się miejsca gdzie ta osoba z ekstremistycznie prawicowymi postawami jest wpuszczona jako wykładowca.” Co ciekawe tematem spotkania mieli być Żołnierze Wyklęci w związku ze zbliżającym się dniem 1 marca.

Organizacją spotkań z Leszkiem Żebrowskim zajmowała się osoba z polskiego środowiska parafialnego. Finalnie do spotkań doszło w Drammen i Stavanger.

Za: narodowcy.net

Czy spotkania z Leszkiem Żebrowskim są „ekstremistyczne”? Przekonajcie się sami:

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź
  1. Elbląg zaprasza na Marsz Żołnierzy Wyklętych 25.02.2017. Godzina 14.00. Od pomnika Polskiego Państwa Podziemnego ( Szkoła Muzyczna) do Ronda ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH (UL. Agrikola)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Skarbnik KOD idzie do prokuratury. Był nakłaniany do sfałszowania dokumentacji finansowej!

Trump oczekuje od Rosji zwrotu Krymu Ukrainie. Kreml nie zamierza słuchać!