Za: twitter.com
w ,

Kijowski nadal OKRADA własne dzieci! 220 tys. PLN długów alimentacyjnych!

220 tysięcy złotych, tyle wynoszą obecnie alimentacyjne długi Mateusza Kijowskiego, lidera Komitetu Obrony Demokracji. Tygodnik „Wprost” dotarł do dokumentów, z których wynika, że długi najsławniejszego-najdroższego polskiego „informatyka” są ponad dwukrotnie wyższe, niż podawały dotychczas media!

– Nie mam sobie w tej sprawie wiele do zarzucenia – tak o swoich alimentacyjnych długach mówił kilka miesięcy temu Mateusz Kijowski. Pod koniec 2015 r. prasa ujawniła, że lider KOD zalega z alimentami na kwotę ponad 80 tys zł. – Sprawa jest na ukończeniu. Jak się okazała kwota niezapłaconych alimentów jest znacznie wyższa.

Mam zasądzone bardzo wysokie alimenty – narzekał Kijowski w jednym z wywiadów. Ale to nie do końca prawda. W sumie na trójkę dzieci ma do zapłaty 2,1 tys. zł miesięcznie. Wychodzi 700 zł na jedno dziecko. Nie znam informatyka z kilkuletnim stażem, który zarabia w Polsce poniżej pięciu tysięcy złotych na rękę. Czyżby informatyczna wiedza lidera KOD-u ograniczała się do wystawiania lewych faktur na fikcyjne usługi?

ZOBACZ: Nowoczesna na wojnie z KODem? Poseł Misiło poparł walkę z alimenciarzami!

Faktyczny dług Kijowskiego to: 95,5 tys. zadłużenia wobec dzieci, ok. 75 tys. to dług wobec funduszu alimentacyjnego. Do tego jeszcze dochodzą m.in. odsetki i opłaty egzekucyjne – na łączną sumę ok. 50 tys. zł

Mateusz Kijowski wreszcie trafi do więzienia?

W sumie zadłużenie alimenciarzy wynosi w Polsce 10,5 mld zł. Za uporczywe unikanie płacenia alimentów grozi w Polsce do dwóch lat wiezienia. Kijowski jednak nigdy nie był z tego tytułu ścigany. wkrótce może mieć problemy. A wszystko przez ustawę Zbigniewa Ziobry wymierzoną przeciw alimenciarzom, którą pod koniec roku przyjął rząd. Dłużnik alimentacyjny, taki jak Kijowski, będzie mógł znacznie szybciej trafić do więzienia. Inna kara to dozór elektroniczny. Kary dotyczą osób, które, mimo iż obiektywnie żyją na dobrym poziomie, to uciekają od zobowiązań, które na nich ciążą – tłumaczył Zbigniew Ziobro.

ZOBACZ: Ziobro: Skuteczniejsze egzekwowanie alimentów!; Kijowski cały w strachu!

Za: tvp.info, se.pl, wprost.pl

Co myślisz?

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Jeden ping

  1. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Kim są „eksperci” Platformy Obywatelskiej? Poseł PiS nie wytrzymał ze śmiechu! [WIDEO]

Pogrzeb posła Rafała Wójcikowskiego we wtorek