Kolejna grupa przestępcza nielegalnie handlująca paliwami rozbita! Mogli „wyprać" ok. 100 mln zł. - PrawicowyInternet.pl
poniedziałek, 1 czerwca, 2020

Kolejna grupa przestępcza nielegalnie handlująca paliwami rozbita! Mogli „wyprać” ok. 100 mln zł.

on

- Reklama-
  • Przestępcy mogli narazić Skarb Państwa na stratę minimum 40 mln zł.
  • Grupa działała na terenie Polski i innych państw europejskich.
  • W przeszukaniu 29 miejsc w całej Polsce uczestniczyło 300 funkcjonariuszy KAS i policji.
- Reklama -
- Reklama -

Policja i służby celno-skarbowe Krajowej Administracji Skarbowej rozbiły zorganizowaną grupę przestępczą, która zajmowała się wprowadzaniem do obrotu paliwa bez podatków na terenie Warszawy, wielu województw oraz Niemiec, Litwy, Łotwy, Czech i Rumunii. Zatrzymano 15 osób. Szacuje się, że wprowadzanie do obrotu paliw bez opłaconego podatku VAT, opłaty paliwowej i akcyzowej mogło doprowadzić do uszczuplenia należności wobec Skarbu Państwa na łączną kwotę co najmniej 40 mln zł.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: NIK ujawnił POTĘŻNE ZANIEDBANIA rządów PO/PSL dotyczące zapobiegania nielegalnemu obrotowi paliwami ciekłymi!

Przedstawiciel administracji celno-skarbowej wypowiada się w towarzystwie przedstawiciela prokuratury na temat prowadzonych działań operacyjnych przeciwko grupie przestępczej zajmującej się wprowadzaniem do obrotu paliwa bez podatków

Duża akcja wielu służb przeciwko przestępcom

Blisko 300 funkcjonariuszy policji i służby celno-skarbowej przeszukało 29 miejsc na terenie całej Polski. W operacji brali udział policjanci z Wołomina, Komendy Stołecznej Policji, funkcjonariusze CBŚP w Olsztynie, Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Celno-Skarbowego oraz antyterroryści z Warszawy, Białegostoku i Olsztyna, a także funkcjonariusze Ministerstwa Finansów. Działania prowadzono w ramach śledztwa nadzorowanego przez Prokuraturę Regionalną w Warszawie.

„Byliśmy przy tym śledztwie od samego początku i nadal w nim uczestniczymy. Na zlecenie prokuratury prowadzimy tę część śledztwa, która dotyczy możliwych uszczupleń podatków należnych Skarbowi Państwa, szacowanych na co najmniej 40 mln zł. Już wcześniej wielokrotnie współpracowaliśmy z policją w podobnych sprawach, ale po raz pierwszy zostały zaangażowane tak duże siły KAS. W działaniach wzięło udział ponad 50 funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej z Warmii i Mazur oraz specjalna grupa realizacyjna z Ministerstwa Finansów” – powiedział w trakcie briefingu prasowego w stołecznej Prokuraturze Regionalnej oficer prasowy Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie Ryszard Chudy.

Zabezpieczono mienie członków grupy o wartości kilku milionów

Zatrzymano 15 osób w wieku od 30 do 63 lat, w tym jedna kobieta. Zabezpieczono m.in. 12 samochodów ciężarowych – cystern o wartości około 3,6 mln zł, 10 luksusowych samochodów o łącznej wartości 1,6 mln zł, 95 tys. euro, około 520 tys. zł oraz liczne wartościowe przedmioty i dokumenty, świadczące o przestępczym procederze. Generalny Inspektor Informacji Finansowych zabezpieczył też na rachunkach bankowych 1,2 mln zł.

Wszystkie zatrzymane osoby są podejrzane o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która dokonywała przestępstw w obrocie olejami smarowymi i olejami napędowymi, za co może im grozić kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Zatrzymani mają być doprowadzeni do Prokuratury Regionalnej w Warszawie, gdzie odbędą się z ich udziałem czynności procesowe, a także zastosowane wobec nich środki zapobiegawcze, w tym tymczasowe aresztowania. Możliwe są też kolejne zatrzymania.

Funkcjonariusze wspólnie z Generalnym Inspektorem Informacji Finansowych planują również zablokowanie 18 rachunków bankowych. Ustalono też mienie tzw. figurantów o wartości ok. 10 mln zł. Ocenia się, że grupa mogła „wyprać” ok. 100 mln zł.

Za: mf.gov.pl/

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,170FaniLubię
17,896ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy