Kolonia: "nieznani sprawcy" podpalili kościół św. Idziego. Trudny czas dla niemieckich świątyń... - PrawicowyInternet.pl
środa, 27 maja, 2020

Kolonia: “nieznani sprawcy” podpalili kościół św. Idziego. Trudny czas dla niemieckich świątyń…

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

W sobotę wieczór nieznani sprawcy podłożyli ogień pod drewnianymi drzwiami kościoła św. Idziego w Kolonii. Pożar udało się zdusić w zarodku dzięki przytomnej reakcji przechodniów.

Trzech przechodzących akurat obok kościoła św. Idziego w kolońskiej dzielnicy Porz-Wahn szesnastolatków zapobiegło ewentualnym wielkim stratom. Ogień podłożony pod starymi drewnianymi drzwiami świątyni zgasili przy pomocy posiadanych przy sobie napojów. Jeden z nastolatków zaalarmował następnie policję. W chwili zaistnienia wypadku w zamkniętym kościele nikogo nie było. Funkcjonariusze przybywszy na miejsce znaleźli opartą o ścianę kościoła pustą butelkę z resztkami cieczy przypominającej benzynę. Substancją tą podpalacze najprawdopodobniej polali spód kościelnych drzwi.

Dzięki szybkiej interwencji nastolatków nie doszło do większych strat. Jedynie same drzwi zostały u dołu osmolone.

Policja szuka obecnie potencjalnych sprawców i prosi mieszkańców Kolonii o pomoc.

Problemy z niszczeniem katolickich kościołów to w Kolonii nie nowina. Z kłopotami boryka się zwłaszcza miejska katedra, która regularnie staje się celem ataków rozmaitych wandali. W ubiegłym roku administracja katedry zdecydowała nawet o ogrodzeniu niektórych jej części, tak, by uniemożliwić niszczenie elewacji, na przykład poprzez oddawanie moczu. Ponadto katedra często traktowana jest przez przechodniów jako śmietnik.

Za: pch24.pl, źródło: kath.net, domradio.de

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,226FaniLubię
17,873ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Spurek w jednym chórze z Niemcami i Rosją: “Przekop Mierzei to...

0
"Przekop Mierzei to inwestycja całkowicie zbędna, kosztowna i przede wszystkim szkodliwa dla środowiska. Dlatego wspieram petycję aktywistów/tek, który żądają zaprzestania prac na tym terenie"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy