Kolonia: “nieznani sprawcy” podpalili kościół św. Idziego. Trudny czas dla niemieckich świątyń…

1
14159

W sobotę wieczór nieznani sprawcy podłożyli ogień pod drewnianymi drzwiami kościoła św. Idziego w Kolonii. Pożar udało się zdusić w zarodku dzięki przytomnej reakcji przechodniów.

Trzech przechodzących akurat obok kościoła św. Idziego w kolońskiej dzielnicy Porz-Wahn szesnastolatków zapobiegło ewentualnym wielkim stratom. Ogień podłożony pod starymi drewnianymi drzwiami świątyni zgasili przy pomocy posiadanych przy sobie napojów. Jeden z nastolatków zaalarmował następnie policję. W chwili zaistnienia wypadku w zamkniętym kościele nikogo nie było. Funkcjonariusze przybywszy na miejsce znaleźli opartą o ścianę kościoła pustą butelkę z resztkami cieczy przypominającej benzynę. Substancją tą podpalacze najprawdopodobniej polali spód kościelnych drzwi.

Dzięki szybkiej interwencji nastolatków nie doszło do większych strat. Jedynie same drzwi zostały u dołu osmolone.

Policja szuka obecnie potencjalnych sprawców i prosi mieszkańców Kolonii o pomoc.

Problemy z niszczeniem katolickich kościołów to w Kolonii nie nowina. Z kłopotami boryka się zwłaszcza miejska katedra, która regularnie staje się celem ataków rozmaitych wandali. W ubiegłym roku administracja katedry zdecydowała nawet o ogrodzeniu niektórych jej części, tak, by uniemożliwić niszczenie elewacji, na przykład poprzez oddawanie moczu. Ponadto katedra często traktowana jest przez przechodniów jako śmietnik.

Za: pch24.pl, źródło: kath.net, domradio.de

Komentarze:

komentarzy

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here