w , , ,

Komisja Europejska. Polska będzie zmuszona przyjąć 200 tysięcy imigrantów? Pora opuścić UE!

Podczas konferencji zorganizowanej przez Związek Przedsiębiorców i Pracodawców Jakub Skiba, sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji stwierdził, że Komisja Europejska może zmusić Polskę do przyjęcia od 100 do 200 tys. imigrantów z Bliskiego Wschodu.

Jakub Skiba stwierdził, że polski rząd może być zmuszony do przyjęcia większej liczby imigrantów – „Pojawia się pytanie, czy zostaniemy zmuszeni do tego, żeby przyjmować imigrantów z Bliskiego Wschodu, grozi nam 100 tys. do 200 tysięcy?”. Sekretarz stanu uznał, że byłoby to niekorzystne dla Polski.

W rozmowie z portalem Prawy.pl nie krył obaw co do dalszego przebiegu rozmów z europejskimi partnerami. – Niestety są to poważne naciski. Jesteśmy otaczani pewnym ostracyzmem i musimy czynić wiele zabiegów, żeby przedstawiać nasze działania o interesy Polski i krajów regionu jako działania w pełni europejskie – relacjonował.

Jakub Skiba przyznaje, iż działania KE to nie tylko próba dokonania ostracyzmu politycznego, lecz także silne zakulisowe naciski. – W ten sposób wygląda dyplomacja – uspakajał.

– Głównym argumentem, jaki pojawia się w tej dyskusji „jest zawieszenie strefy Schengen i stworzenie strefy mini-Schengen, jeżeli nie będziemy skłonni przyjąć tych imigrantów” – stwierdził. Na pytanie, czy warto walczyć o strefę Schengen w sytuacji, kiedy Polakom grozi tak wielkie niebezpieczeństwo, oświadczył: „To należy do wyboru przez naród, przez obywateli Polski”.

Jego prywatnym zdaniem „kwestia interesu jest zdecydowanie ważniejsza niż nawet zawieszenie strefy Schengen”. Zaznaczył przy tym, iż on sam nie może się wypowiadać w imieniu wszystkich.

Źródło: kresy.pl – prawy.pl

madrypolakprzedislamem

————

Mój komentarz do artykułu: w październiku 2015 roku, jeszcze przed wyborami parlamentarnymi rząd zdrajców z Platformy Obywatelskiej wyraził zgodę na kwotowe przyjmowanie imigrantów, oszukali tym samym Grupę Wyszehradzką. Wówczas Prawo i Sprawiedliwość całkowicie sprzeciwiało się takim rozwiązaniom, bardzo wiele osób głosowało na Prawo i Sprawiedliwość ponieważ twardo opowiadali się przeciwko islamistom, przeciwko przyjmowaniu do Polski „uchodźców”. Patryk Jaki, Jarosław Kaczyński, Beata Szydło mówili się, że nie będą narażać Polaków. Już wówczas pojawiły się pierwsze głosy, że Ewa Kopacz zgodziła się na przyjęcie „100 tysięcy imigrantów”, mówił o tym Zbigniew Ziobro:

Trzeba powiedzieć sobie jasno, z jednej strony; musimy postawić odpowiedzialne za to osoby; Ewę Kopacz, Sławomira Nitrasa i innych członków Platformy Obywatelskiej przed Trybunałem Stanu – działali na szkodę na naszej ojczyzny (przez osiem lat!) a z drugiej strony mamy okazję obserwować, że Polska nie jest niepodległym, demokratycznym państwem – wolą Polaków większość w Sejmie otrzymała partia, która sprzeciwia się przyjmowaniu imigrantów, ponad 90% narodu nie życzy sobie ich w naszym kraju a mimo tego próbuje się nam ich wcisnąć! Pora wystąpić z Unii Europejskiej.

3 komentarze

Dodaj odpowiedź

Jeden ping

  1. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Jak i czym podróżują nielegalni imigranci?

Sonda #3 Czy Turcja powinna przystąpić do Unii Europejskiej?