Komisja Europejska szykuje potężne uderzenie w polskich przedsiębiorców! Chcą wykończyć polskie firmy transportowe. - PrawicowyInternet.pl
wtorek, 26 maja, 2020

Komisja Europejska szykuje potężne uderzenie w polskich przedsiębiorców! Chcą wykończyć polskie firmy transportowe.

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Wprowadzenie w życie szkodliwego dla Polski pakietu drogowego zapowiedziała unijna komisarz ds. transportu, Violetta Bulc. Założenia tej regulacji uderzą poważnie w polskich przedsiębiorców, którzy wysyłają samochody za granicę.

Zgodnie z pakietem drogowym już po trzech dniach pracy w innym kraju kierowcy będą uznawani za pracowników delegowanych. Oznacza to wzrost kosztów delegacji. Kierowcy będą podlegać prawu pracy, obowiązującemu w kraju, w którym akurat przebywają. Oznacza to m.in. wzrost płacy minimalnej.

Przeciwnicy regulacji zwracają uwagę, że jej założenia nijak mają się do zasady swobodnego przepływu osób, którą Unia Europejska uznaje za swój wielki sukces. Jeśli nowe przepisy wejdą w życie, ich ofiarami będą przede wszystkim przedsiębiorcy z Europy Środkowowschodniej. Przedstawiciele branży uczestniczyli w obradach na temat zmian w prawie, ale byli skłonni zgodzić się na uznanie wyjazdu za delegowany po 9 dniach. 3 dni to najbardziej radykalna z proponowanych wersji.

Źródło: malydziennik.pl, za: pch24.pl

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,232FaniLubię
17,867ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Spurek w jednym chórze z Niemcami i Rosją: “Przekop Mierzei to...

0
"Przekop Mierzei to inwestycja całkowicie zbędna, kosztowna i przede wszystkim szkodliwa dla środowiska. Dlatego wspieram petycję aktywistów/tek, który żądają zaprzestania prac na tym terenie"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy