w ,

Komitet Rafała Trzaskowskiego żąda powtórzenia wyborów prezydenckich

Komitet wyborczy Rafała Trzaskowskiego w proteście wyborczym złożonym w Sądzie Najwyższym domaga się stwierdzenia nieważności wyborów z 12 lipca i wymienia “nieprawidłowości” – informuje Onet, który dotarł do tego dokumentu. 

Główną “nieprawidłowością” z punktu widzenia Platformy Obywatelskiej jest fakt, że Rafał Trzaskowski przegrał wybory prezydenckie, Andrzej Duda zdobył prawie pół miliona głosów więcej. Widocznie politycy PO nie potrafią zrozumieć jak ich kandydat mógł przegrać mając za sobą:

  • dziesiątki milionów wydanych na bilbordy w całej Polsce,
  • przychylność przytłaczającej większości mediów tradycyjnych i internetowych,
  • Niemcy i Europejską Partię Ludową zarządzaną przez Donalda Tuska, która non stop atakuje Polskę,
  • celebrytów z milionowymi zasięgami.

Komitet Rafała Trzaskowskiego ma zastrzeżenia co do działań szefa polskiego rządu Mateusza Morawieckiego. Chodzi o włączenie się premiera w kampanię prezydencką Andrzeja Dudy i “nachalne promowanie” urzędującego prezydenta RP. Co warto podkreślić: jeszcze kilka dni wcześniej szef sztabu wyborczego i poseł KO Cezary Tomczyk twierdził, że mimo zastrzeżeń ani on, ani Rafał Trzaskowski nie kwestionuje wyniku wyborów.

Zachowanie sztabowców Trzaskowskiego skomentował Zbigniew Ziobro: “W demokracji trzeba umieć nie tylko wygrywać, ale także przegrywać. Platforma Obywatelska wiele mówi na temat reguł demokratycznych, a kiedy przychodzi zderzyć się z wynikiem niekorzystnym to stosuje metodę obrażania się na demokrację…”

Platforma Obywatelska wiele mówi na temat reguł demokratycznych…

W demokracji trzeba umieć nie tylko wygrywać, ale także przegrywać. Platforma Obywatelska wiele mówi na temat reguł demokratycznych, a kiedy przychodzi zderzyć się z wynikiem niekorzystnym to stosuje metodę obrażania się na demokrację…

Opublikowany przez Zbigniew Ziobro Środa, 22 lipca 2020

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Czarny rasizm to performance?

“Nikt nie będzie pouczał kraju narodzin „Solidarności” o praworządności!”