w ,

Islamski konflikt. Brutalne morderstwa. Afryka.

Co jakiś czas media donoszą o kolejnych starciach z dżihadystami związanymi z różnymi ugrupowaniami terrorystycznymi. Coraz cześciej do świadomości ludzi docierają informacje o starciach jakie mają miejsce na czarnym lądzie. Jeden z tego typu konfliktów rozgrywa się aktualnie w Mozambiku, gdzie islamscy terroryści działają przeciwko Mozambickiej władzy.

Jednym z tego typu ugrupowań jest al-Shabab. Podczas wzajemnych, brutalnych walk bardzo często dochodzi do łamania praw człowieka, oraz międzynarodowych umów określających sposób i ramy działania sił zbrojnych.

Jakiś czas temu do sieci wyciekło nagranie pokazujące brutalność i okrucieństwo mozambickiej armii. Na 2-minutowym filmie widać jak umundurowani mężczyźni najpierw biją kijami, a następnie z zimną krwią mordują kobietę. Z krzyków słyszanych na filmie, można dowiedzieć się, iż zamordowana była najpewniej  członkiem al-Shabab.

Do tego typu sytuacji dochodzi dość często. Zarzuty dotyczące łamania praw człowieka, były dotychczas odrzucone przez armię mozambicką. W sytuacji jednak, gdy do przestrzeni publicznej wycieka wideo, dobitnie pokazujące takie działania, nie sposób przejść obok sprawy obojętnie.

W związku ze sprawą, wydane zostało oświadczenie armii Mozambiku:

(Armia) nie akceptuje żadnych barbarzyńskich aktów, które w swej istocie łamią prawa człowieka.

Zasugerowano również, iż akt ten jest prowokacją bojowników i w rzeczywistości to właśnie oni, w przebraniu żołnierzy dokonali brutalnej egzekucji na kobiecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Bandyta z BLM zastrzelony przez policję podczas próby morderstwa! [WIDEO]

Nowy społeczny doradca Prezydenta.