w

Koniec z lichwą! Ziobro: To ważny dzień dla wszystkich, którzy chcą, by Polska była uczciwym państwem [WIDEO]

Fot. Twitter

Zbigniew Ziobro poinformował podczas konferencji, że nowa ustawa kończy działalność nieuczciwych firm lichwiarskich. Stwierdził on, że 4 listopada przejdzie do historii jako dzień, kiedy zadano definitywny cios oszukańczym firmom pożyczkowym. Zdaniem ministra sprawiedliwości jest to ważna chwila dla wszystkich, którym zależy, aby Polska była uczciwym państwem gwarantującym cywilizowane warunki funkcjonowania.

– 4 listopada przejdzie do historii polskiego parlamentaryzmu jako dzień, kiedy zadaliśmy definitywny cios wszelkim lichwiarzom oraz oszukańczym firmom pożyczkowym, które nadużywały swoich uprawnień i szukając różnych kruczków, przysłowiowego drobnego druczku nakładały gigantyczne koszty zaciąganych pożyczek na Polaków. Kończyło się to często dramaty, nawet samobójstwami. To przechodzi do przeszłości. To ważny dzień dla wszystkich tych, którzy chcą, by Polska była uczciwym państwem, które gwarantuje cywilizowane warunki funkcjonowania – również w obszarze pożyczek – które na co dzień ludziom bywają potrzebne. Chodzi o to, aby nie padali oni ofiarą oszustów, lichwiarzy, nieuczciwych firm lichwiarskich. – powiedział minister Ziobro na konferencji.

– Jolanta pożyczyła 25 tys. Straciła dom wart 300 tys. Mąż popełnił samobójstwo. Magdalena wzięła 100 tys. na leczenie syna. Ma oddać milion. Stefanii za 20 tys. grozi utrata domu. Takich tragedii już nie będzie – Sejm przyjął naszą ustawę antylichwiarską. To cios w lichwiarzy. – dodał minister sprawiedliwości na Twitterze.

– 4 listopada 2022 -koniec lichwy w Polsce! Sejm przyjął ustawę, nad którą pracowałem w komisji sprawiedliwości wspólnie z Marcinem Warchołem, która kończy z cwaniactwem lichwiarzy i oszukańczych firm pożyczkowych. Kredyty, pożyczki, raty za zakupy będą bezpieczne i tańsze. – napisał w mediach społecznościowych Mariusz Kałużny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

Kałużny: Putin owinął sobie wokół paluszka sporą cześć klasy politycznej w UE

Dość czerwonego bezprawia! Sejm uchylił immunitet Scheuring-Wielgus