Konsul Federacji Rosyjskiej w Krakowie zaatakował Polskę! Chce oddawać hołd sowieckim zbrodniarzom! - PrawicowyInternet.pl
piątek, 10 lipca, 2020

Konsul Federacji Rosyjskiej w Krakowie zaatakował Polskę! Chce oddawać hołd sowieckim zbrodniarzom!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Konsul Federacji Rosyjskiej w Krakowie zaatakował Polskę za nazywanie po imieniu sowieckiej okupacji naszego kraju. – Znamy swoje dzieje. Nie damy ich wypaczyć. Będziemy pamiętać tych, którzy uratowali nasz kraj, Polskę, Europę, świat. Będziemy oddawać im hołd. Jest to wymóg czasu. A my jesteśmy gotowi bronić prawdy – powiedział Aleksandr Minin.

Prowokacyjne wypowiedzi padły w poniedziałek podczas obchodów rocznicy zajęcia Bielska-Białej przez Armię Czerwoną. Konsul ubolewał, że odmawia się jej w Polsce miana wyzwoliciela i nazywa okupantem. Krytykował także usuwanie pomników sowieckich żołnierzy.

– Coraz częściej pojawiają się w polskich mediach różnego rodzaju obrzydliwe materiały paszkwilantów od historii, z których wynika, że nowy okupant był nawet okrutniejszy od poprzedniego, więc teraz, w ich rozumieniu, to usprawiedliwia niszczenie pomników, wymazywanie lub przeformowanie ludzkiej pamięci. Dokąd ta droga nas zaprowadzi? – mówił Minin.

– Owszem, spora część żołnierzy sowieckich bezpośrednio nie mordowała, nie kradła i nie gwałciła. Wykonywała tylko rozkazy dowódców. Jednak nie można podważyć faktu, że przyszli tutaj po to, by zaprowadzić u nas sowieckie porządki i pozbawić nas suwerenności – stwierdził radny Bielska-Białej Maurycy Rodak z Prawa i Sprawiedliwości. Podkreślił zadowolenie z faktu, że prezydent miasta wycofał się z udziału w obchodach ku czci sowieckiej armii.

Źródło: onet.pl, pch24.pl

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
134,752FaniLubię
18,070ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Cała Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro opowiedziała się przeciwko aborcji!

1
Projekt "Zatrzymaj Aborcję"  usuwa z polskiego porządku prawnego przesłankę eugeniczną przy dopuszczalności aborcji. Możliwość przerywania ciąży, a precyzyjniej nazywając pozbawiania życia istoty ludzkiej przed...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy