w ,

Korespondentka z Brukseli rozjeżdża Szumlewicza: „Moje niepolskie nazwisko wypominali mi liberalni i tolerancyjni Europejczycy!”

9 listopada Piotr Szumlewicz napisał na Twitterze: „Dziś Międzynarodowy Dzień Walki z Faszyzmem i Antysemityzmem. Pamiętajmy, że faszyzm i antysemityzm w Polsce reprezentują konkretne środowiska. Precz z PiS-em! Precz z Konfederacją! Precz z klerem! Precz z ruchem nacjonalistycznym! Precz z Marszem Niepodległości!”.

Spotkało się to z bijącą rekordy popularności odpowiedzią Dominiki Cosic, korespondentki TVP z Brukseli: „Coś Panu powiem, jestem pół Polką, pół Serbką, z czego zresztą jestem dumna. Ale to moje niepolskie nazwisko i częściowo pochodzenie wypominali mi, delikatnie mówiąc, nie żadni wszechpolacy, lecz osoby określające siebie jako liberalni i tolerancyjni Europejczycy”.

Robienie z każdego o chociaż trochę konserwatywnych poglądach „faszysty”, „nazisty”, nacjonalisty”, „antysemity” zostało zapoczątkowane przez propagandystów Armii Czerwonej i trwa do dzisiaj – stąd np. nazwa Antify: Anti-Fascist Action, AFA „Akcja Antyfaszystowska” – organizacja sama będąca de facto terrorystyczną, czerwoną bojówką atakuje osoby wierzące nazywając ich „faszystami”.

Cofając się do polskiej historii. W II RP część działaczy tzw. „ruchu antyfaszystowskiego”, szczególnie tych związanych z Komunistyczną Partia Polski (m.in. Karol Świerczewski) wzięło udział w hiszpańskiej wojnie domowej – po stronie morderców katolickich księży. Już wówczas do głównych działań „antyfaszystowskich” należała ochrona wieców i demonstracji (także pochodów pierwszomajowych) przed atakami. Zajmowały się tym oddziały organizacji o charakterze bojówek. Później ochroną wieców komunistycznych zajmowali się członkowie Wydziału Wojskowego KPP. Po II wojnie światowej, pod sowieckim butem, współtworzyli komunistyczny aparat represji mordując największych bohaterów z podziemia niepodległościowego. Tym są właśnie „antyfaszyści”. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Polka z Kresów będąc dzieckiem straciła dłonie na Sybirze | Poruszające wideo!

Zbigniew Ziobro złożył wniosek do TK o delegalizację Komunistycznej Partii Polski!