South Park, Family Guy, American Dad
w ,

Kreskówką i humorem w islamistów!

Chyba wszyscy mamy jeszcze w pamięci terrorystyczny atak na lewacki, francuski tygodnik satyryczny Charlie Hebdo – za publikowane przez nich wulgarne karykatury, wyszydzające symbole religijne islamu 7 stycznia 2015 roku dwaj Francuzi pochodzenia algierskiego, islamiści Saïd i Chérif Kouachi zamordowali dziewięciu członków redakcji. „Charlie Hebdo” znajdował się na celowniku islamskich ekstremistów od lutego 2006 roku, kiedy to przedrukował karykatury Mahometa duńskiego dziennika „Jyllands-Posten” uzupełnione o swoje własne, nowe karykatury islamskiego proroka. Wówczas na całym świecie zaczęto dyskutować jak daleko może posunąć się satyryk oraz zdano sobie sprawę, że krytyka islamu może wiązać się nawet ze śmiercią. Prezentuję Państwu kilka kreskówek, których autorzy, pomimo gróźb ze świata islamu, postanowili humorystycznie zmierzyć się z tematem islamu!

Rozpocznę od fragmenty mojej ulubionej kreskówki „Family Guy”, w której wielokrotnie kpiono z islamu. Terrorysta po samobójczym ataku spotyka w niebie „72 dziewice”. 

South Park, kilka odcinków zostało poświęconych „politycznej poprawności” względem islamu. Tutaj fragment, w którym twórcy kpią z ukazywania podobizny Mahometa, islamskiego proroka, założyciela pierwszej wspólnoty muzułmańskiej, która przeobraziła się w teokratyczne państwo religijne.

Oraz kpiny z Osamy bin Ladena również w South Park:

Kreskówka najlepiej oddająca realia dzisiejszej Szwecji, w której polityczna poprawność zasiała spustoszenie w głowach całego narodu. „SWEDEN YES!” 

https://www.youtube.com/watch?v=ja5zlGZRDc4&nohtml5=False

Seth MacFarlane, twórca Family Guy, odpowiada również za znaną w Polsce kreskówkę „American Dad”. Tutaj Francine, żona głównego bohatera śpiewa piosenkę o Arabii Saudysjkiej; „kiedy jesteś dziewczynką to najgorsze miejsce na świecie!”. Muzułmanin pytający czym jest łechtaczka to humorystyczne pokazanie piekła milionów kobiet żyjących w krajach arabskich…

https://www.youtube.com/watch?v=LYNyJnOZdqg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

SMOLEŃSK! Katastrofa czy Zamach? Co myślą Polacy? TEGO NIE ZOBACZYSZ W TV! Materiał Marcina Roli!

Ataki w Kolonii to „wołanie o pomoc ze strony uchodźców, którzy czują się seksualnie marginalizowani przez niemieckie kobiety”