"Ks. Jerzy Popiełuszko mówił prawdę, dlatego był niebezpieczny" - PrawicowyInternet.pl
sobota, 30 maja, 2020

“Ks. Jerzy Popiełuszko mówił prawdę, dlatego był niebezpieczny”

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

– Zagrożeniem było mówienie prawdy (…) Władze twierdziły, że ksiądz Jerzy prowadził polityczną, a to była jednak działalność ewangeliczna. Wprowadzanie wartości takich jak prawda, sprawiedliwość do życia społecznego, domaganie się szacunku dla człowieka pracy, godności, obrony życia – oceniła Ewa Czaczkowska, współautorka biografii bł. Jerzego Popiełuszki.

W sobotę i w niedzielę w rodzinnych miejscowościach bł. Jerzego Popiełuszki, Suchowoli i w Okopach, gdzie się urodził, odbędą uroczystości w 70. rocznicę urodzin duchownego pod patronatem prezydenta i medialną opieką Polskiego Radia – zapowiedział Rafał Porzeziński, dyrektor Jedynki. W niedzielę w kościele w Suchowoli o godzinie 18 będzie msza święta, a w poniedziałek odprawiona będzie msza polowa.

– Błogosławiony Jerzy Popiełuszko ciągle żyje w myślach i modlitwach ludzi – obserwuję to m.in. przy kościele św. Stanisława Kostki przy jego grobie – opowiadała w Jedynce Ewa Czaczkowska, która razem z Tomaszem Wiścickim stworzyła biografię duchownego, ”Ksiądz Jerzy Popiełuszko. Wiara, nadzieja, miłość”.

Ksiądz Popiełuszko zginął w 1984 roku. – Mówił prawdę – dlatego był niebezpieczny – oceniła Ewa Czaczkowska. – Zagrożeniem było mówienie prawdy – dodała– na przykład o represjonowanych osobach. Przypomniała, że ksiądz od 1980 roku był w Kościele Stanisława Kostki, a od 1982 roku odprawiał msze za ojczyznę, tu głosił słynne na całą Polskę kazania.

Dziennikarka mówiła, że podczas stanu wojennego był tam, gdzie kapłan być powinien. Chodził na procesy, żeby wspierać represjonowanym, pomagał ich rodzinom.

Rafał Porzeziński dodał, że w 2017 roku mamy kilka rocznic związanych z tą postacią – 70. rocznica urodzin będzie 14 września, 28 maja było 45-lecie święceń kapłańskich, a 28 lutego 35 lecie mszy za ojczyznę. Był zwyczajny, ale niezwykły przez swoją odwagę – ocenił też. Przypomniał, że na jego pogrzeb przyszło 100 tysięcy osób.

Czy jednak ci, którzy wydali wyrok, ponieśli konsekwencje? Czy śmierć duchownego jest w pełni wyjaśniona? Więcej o postaci błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki – w audycji Jedynki.

Za: polskieradio.pl/

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,185FaniLubię
17,879ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy