Kukiz’15 do skarbówki – oddajcie obywatelom pieniądze! - PrawicowyInternet.pl
sobota, 30 maja, 2020

Kukiz’15 do skarbówki – oddajcie obywatelom pieniądze!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Posłowie Kukiz’15 żądają zwrotu nadpłaconej daniny z powodu niekonstytucyjnej kwoty wolnej od podatku. Poseł Kulesza udostępnia obywatelom wzór wniosku do Urzędu Skarbowego, którego celem jest odzyskanie pieniędzy zabranych przez fiskusa za ostatnie 5 lat.  Każdy obywatel powinien odzyskać ok. 3000 złotych.

W czwartek 17 listopada 2016 r. posłowie Kukiz’15 przedstawili wniosek o zwrot nadpłaty podatku PIT w związku z wyrokiem TK w sprawie kwoty wolnej od podatku. Ich zdaniem jej wysokość jest niekonstytucyjna, gdyż nie uwzględnia minimum egzystencji.

„Domagamy się zwrotu nadpłaconego podatku w wysokości w jakiej kwota wolna od podatku nie uwzględnia wskaźnika minimum egzystencji – mówił poseł Norbert Kaczmarczyk – Kwota ta jest skandalicznie niska i nie pozwala na zabezpieczenie nawet podstawowych potrzeb.”

„Zachęcamy obywateli, by składali swoje wnioski o zwrot nadpłaty podatku według naszego wzoru. Zalejmy Urzędy Skarbowe naszymi żądaniami i pokażmy, że nie godzimy się na obchodzenia prawa przez rząd PiS-u” – zakończyli posłowie klubu poselskiego Kukiz’15.

Według orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego z dnia 28 października 2015 r. (K 21/14) art. 27 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych „w zakresie, w jakim nie przewiduje mechanizmu korygowania kwoty zmniejszającej podatek, gwarantującego co najmniej minimum egzystencji, jest niezgodny z art. 2 i art. 84 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej”. Przepis ten we wskazanym wyżej zakresie powinien stracić moc obowiązującą z dniem 30 listopada 2016 r.

Zdaniem posła Błażeja Parda rząd PiS-u miał cały rok, aby wykonać ten wyrok TK i wprowadzić wspomniany mechanizm, który podwyższałby kwotę wolną od podatku chociażby do wysokości minimum egzystencji. Podwyższenie kwoty wolnej było jedną z kluczowych obietnic podczas kampanii wyborczej zarówno prezydenta Andrzeja Dudy i premier Beaty Szydło. Tymczasem pierwszy rok kadencji PiS to rok złamanych obietnic redukcji obciążeń podatkowych obywateli. Ponadto 15 listopada większość sejmowa przyjęła projekt ustawy posłów PiS, który utrzymał skandalicznie niską kwotę wolną na lata 2016 i 2017.

UWAGA! Poniższe dokumenty nie gwarantują zwrotu nadpłaconego podatku z urzędu skarbowego. Przewidujemy, że nasze wnioski znajdą swój finał w sądzie administracyjnym.

Do pobrania:

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,183FaniLubię
17,885ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy