Kukiz'15 zbiera podpisy pod projektem ustawy ws. ograniczenia immunitetu poselskiego - PrawicowyInternet.pl
piątek, 10 lipca, 2020

Kukiz’15 zbiera podpisy pod projektem ustawy ws. ograniczenia immunitetu poselskiego

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Lider Kukiz’15 Paweł Kukiz poinformował w sobotę na swoim Twitterze, że zbiera podpisy pod projektem ustawy “uniemożliwiającej chowanie się posła za immunitetem w przypadku karnych zarzutów przeciw niemu”. Poseł zamieścił również projekt tej ustawy.

W sobotę na Twitterze Paweł Kukiz zamieścił projekt zmiany konstytucji. “Zbieramy podpisy pod projektem ustawy uniemożliwiającej chowanie się posła za immunitetem w przypadku karnych zarzutów przeciw niemu. Pomożecie?” – napisał Kukiz.

“Obecnie zbycie mandatu posła staje się gwarancją bezkarności”

W uzasadnieniu projektu napisano, że zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami Konstytucji RP parlamentarzysta nie może być pociągnięty do odpowiedzialności karnej bez zgody Sejmu od dnia ogłoszenia wyniku wyborów do dnia wygaśnięcia mandatu.

“Obecnie zbycie mandatu posła staje się gwarancją bezkarności zwłaszcza w przypadku reelekcji, jeśli bowiem parlamentarzysta zdobędzie mandat i sprawuje go np. przez cztery kadencje – oznacza to, że przez 16 lat, bez zgody Sejmu – nie może być on pociągnięty do odpowiedzialności karnej, co budzi uzasadnione zastrzeżenia natury etycznej” – czytamy.

Jak argumentują wnioskodawcy, nie widzą oni potrzeby, aby poseł, “od którego z racji wykonywanej przez niego misji, należałoby wymagać szczególnego poszanowana prawa, był traktowany w postępowaniu karnym na warunkach znacznie bardziej preferencyjnych niż pozostali obywatele”.

Za: PAP, PolskieRadio

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
134,817FaniLubię
18,074ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Cała Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro opowiedziała się przeciwko aborcji!

1
Projekt "Zatrzymaj Aborcję"  usuwa z polskiego porządku prawnego przesłankę eugeniczną przy dopuszczalności aborcji. Możliwość przerywania ciąży, a precyzyjniej nazywając pozbawiania życia istoty ludzkiej przed...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy