Kwota wolna od podatku bez zmian. Posłowie przyjęli ustawę... - PrawicowyInternet.pl
środa, 15 lipca, 2020

Kwota wolna od podatku bez zmian. Posłowie przyjęli ustawę…

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Sejm przegłosował projekt ustawy zamrażający na rok obecny oraz następny wysokość kwoty wolnej od opodatkowania. Będzie ona nadal wynosić 3 091 złotych.

Sejmowa większość utrzymała wysokość kwoty na niezmienionym poziomie pomimo wydanego w zeszłym roku wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Uznał on wówczas, że niewaloryzowanie kwoty stoi w sprzeczności z ustawą zasadniczą.

Posłowie partii rządzącej wyrzucili do kosza poprawki zgłoszone przez opozycję. Była wśród nich propozycja klubu Kukiz ’15, który domagał się podwyższenia kwoty wolnej do 6,5 tysiąca złotych.

Ustawa przyniosła zmiany odnoszące się do funduszy inwestycyjnych. Według szacunków, mają one przysporzyć kasie państwowej co najmniej 200-300 milionów złotych w stosunku rocznym. W pierwotnej wersji projekt zakładał, iż podatek dochodowy obejmie Fundusze Inwestycyjne Zamknięte. Wzbogaciłoby to co roku budżet o 2-2,5 miliarda złotych.

Ustawę czeka teraz głosowanie w Senacie.

Za: pch24.pl, źródło: tvn24.pl

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
134,476FaniLubię
18,036ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Cała Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro opowiedziała się przeciwko aborcji!

1
Projekt "Zatrzymaj Aborcję"  usuwa z polskiego porządku prawnego przesłankę eugeniczną przy dopuszczalności aborcji. Możliwość przerywania ciąży, a precyzyjniej nazywając pozbawiania życia istoty ludzkiej przed...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy