w

Lecznicza marihuana w Sejmie. Kluby parlamentarne za dalszym pracami nad projektem Kukiz15

Pozytywnie o dalszej pracy nad projektem autorstwa Kukiz’15 w sprawie leczniczej marihuany, wypowiedziały się wszystkie kluby parlamentarne. Projekt ma umożliwić pacjentom po uzyskaniu zezwolenia samodzielne uprawianie konopi i przygotowywanie przetworów na potrzeby terapii.

Na początku marca sejmowa komisja ustawodawcza uznała, że projekt – złożony przez klub Kukiz’15 w lutym – może być dalej procedowany, jednak od tamtej pory prace nad nim nie były kontynuowane.

Politycy odpowiedzieli na apel byłego rzecznika SLD Tomasza Kality zmagającego się ze złośliwym guzem mózgu. „Od kiedy wiem, że mam wielopostaciowego glejaka życie całkowicie się zmieniło. Doceniam je, jak nigdy wcześniej. Ponoć pomaga olej z marihuany. To straszne, że aby zrobić w mojej sytuacji wszystko, co możliwe, musiałbym łamać prawo. Oby mój post dał rządzącym do myślenia” – napisał Kalita.

W środę przedstawiciele wszystkich klubów w rozmowie z dziennikarzami opowiedzieli się za dalszymi pracami nad projektem.

Zgodnie z założeniami projektu pacjent będzie mógł sam uprawiać konopie i sporządzać przetwory na potrzeby terapii. Warunkiem uprawy byłoby uzyskanie specjalnego zezwolenia.

Za: pch24.pl, źródlo: Polskie Radio

https://www.youtube.com/watch?v=BL1Cy7lwDZY

https://www.youtube.com/watch?v=PmS03PlmuCw

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Włochy: Migranci plądrują restaurację. – “Należy nam się!” [WIDEO]

Sondaż: Polacy za wprowadzeniem zakazu noszenia burek. WEŹ UDZIAŁ W SONDZIE!