Lecznicza marihuana w Sejmie. Kluby parlamentarne za dalszym pracami nad projektem Kukiz15 - PrawicowyInternet.pl
poniedziałek, 13 lipca, 2020

Lecznicza marihuana w Sejmie. Kluby parlamentarne za dalszym pracami nad projektem Kukiz15

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Pozytywnie o dalszej pracy nad projektem autorstwa Kukiz’15 w sprawie leczniczej marihuany, wypowiedziały się wszystkie kluby parlamentarne. Projekt ma umożliwić pacjentom po uzyskaniu zezwolenia samodzielne uprawianie konopi i przygotowywanie przetworów na potrzeby terapii.

Na początku marca sejmowa komisja ustawodawcza uznała, że projekt – złożony przez klub Kukiz’15 w lutym – może być dalej procedowany, jednak od tamtej pory prace nad nim nie były kontynuowane.

Politycy odpowiedzieli na apel byłego rzecznika SLD Tomasza Kality zmagającego się ze złośliwym guzem mózgu. „Od kiedy wiem, że mam wielopostaciowego glejaka życie całkowicie się zmieniło. Doceniam je, jak nigdy wcześniej. Ponoć pomaga olej z marihuany. To straszne, że aby zrobić w mojej sytuacji wszystko, co możliwe, musiałbym łamać prawo. Oby mój post dał rządzącym do myślenia” – napisał Kalita.

W środę przedstawiciele wszystkich klubów w rozmowie z dziennikarzami opowiedzieli się za dalszymi pracami nad projektem.

Zgodnie z założeniami projektu pacjent będzie mógł sam uprawiać konopie i sporządzać przetwory na potrzeby terapii. Warunkiem uprawy byłoby uzyskanie specjalnego zezwolenia.

Za: pch24.pl, źródlo: Polskie Radio

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
134,596FaniLubię
18,046ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Cała Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro opowiedziała się przeciwko aborcji!

1
Projekt "Zatrzymaj Aborcję"  usuwa z polskiego porządku prawnego przesłankę eugeniczną przy dopuszczalności aborcji. Możliwość przerywania ciąży, a precyzyjniej nazywając pozbawiania życia istoty ludzkiej przed...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy